Hokejbalisté Plzně odvezli z Mostu všechny body | Sportovní Plzeň

Hokejbalisté Plzně odvezli z Mostu všechny body

osm9. 9. 2019

ilustrační foto: HBC Plzeň

Z horké půdy se vrátili hokejbalisté se ziskem všech tří bodů. Západočeši zvítězili v Mostě 2:1, vyrovnaný zápas zlomila třetí třetina, v níž se prosadil plzeňský David Ulč.

Na první gól se čekalo až do 20. minuty. Západočeši hráli první přesilovou hru a dokázali ji využít za pouhých 18 vteřin. K odraženému míčku se dostal Jakub Vobruba, jenž trefil odkrytou část klece. Z vedení se ale mečouni moc dlouho neradovali. Časomíra odpočítala pouze 126 vteřin a i domácí si zapsali první branku v nové sezóně. V signalizované výhodě se nejprve Wágnerova střela odrazila od tyče, avšak pohotový Jan Drenčko už balonek dopravil za brankovou čáru.

Rozhodnutí přinesla nakonec 38. minuta. Obránce Plzně Pokorný se na půlce hřiště opřel do rány, tu ještě tečoval David Ulč a usměrnil ji do horního rohu Svobodovy svatyně. I přes závěrečný nápor a power-play už Mostečtí nedokázali výborně chytajícího Kráčinu překonat.

Most - HBC Plzeň  1:2  (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Drenčko (Wágner, Chyba) – 20. Vobruba (Majer, J. Benedikt), 38. D. Ulč (Pokorný).
Rozhodčí: Volkán, Škrobák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:22 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Most: Svoboda (Celner) – Chyba, Janák, Plachý, Popluhár – Bernard, Drenčko, Pešek, Singer, Wágner, Chytrý, Drož.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš, Pokorný, Šmucer, T. Ulč, Vágner - J. Benedikt, Hurt, Kejř, Kunzmann, Majer, Pavlečka, Švarc, D. Ulč, Valenta, Vobruba.