Hokejisté Plzně se dočkali výhry. Skvělý Pavlát vynuloval Vítkovice | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně se dočkali výhry. Skvělý Pavlát vynuloval Vítkovice

Marie Osvaldová8. 10. 2023

Zdroj: HC Škoda Plzeň

Po šesti prohrách v řadě ochutnali plzeňští hokejisté znovu pocit vítězství. V 9. extraligovém kole udolali Západočeši na domácím ledě Vítkovice 1:0. Jediný gól vstřelil ve 48. minutě obránce Tomáš Dujsík, první nulu v sezóně si připsal na konto Dominik Pavlát.

První šanci zápasu měl hostující Fridrich, který nejprve vypálil od modré, aby si vlastní vyraženou střelu našel na pravém kruhu a donutil Pavláta k bleskurychlému zákroku betonem. Vzápětí předal křížnou příhrou touš Bukarts Mikušovi, muž s maskou indiánů předvedl další parádní zákrok. Domácí odpověděli paradoxně při vlastním oslabení, kdy se tváří v tvář Klimešovi ocitl tísněný Pour, mezi betony ovšem místo nebylo. Když v závěru úvodního dějství neuspěl ani v přečíslení Bukarts po přistrčení od Muellera, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině přišlo plzeňské zlepšení. Nejprve zahrozil Jansa, jenž si našel odražený kotouč, ale nemířil přesně. Po chvilce Šiler předal do tutovky Piskáčkovi, Klimeš své barvy podržel. Činil se ovšem i Pavlát, který si lapačkou tváří v tvář vychutnal Bukartse. V další tutovce se objevil také Pour, zvolil kličku od tyče k tyči, ani to ke gólu nevedlo. Další neproměněnou šanci si připsal Claireaux, jenž dostal nabito mezi kruhy, brankář Západočechů se opět zaskvěl. Poslední gólovku druhé periody zapsal Matýs, který si na brankovišti našel sraženou ránu Zámorského od modré, jenže hosté jeho pokus stihli vytečovat nad.

Gólový půst nakonec trval do 48. minuty. Tomáš Dujsík mohutně napřáhl na pravém kruhu a odšpuntoval obrovskou domácí radost. Vzápětí mohl náskok svých barev navýšit Schleiss, jenže z pravého kruhu trefil spojnici. Na druhé straně zase zahrozil Krieger, jenž se protáhl před Pavláta, ten odolal. Ten ramenem po chvilce vytáhl i pokus Bukartse z mezikruží. 81 vteřin před vypršením základní hrací doby zkusily Vítkovice hru bez brankáře, v největší šanci si ale zblízka nepřišel Percy na hrdinu plzeňských barev Dominika Pavláta, který tak mohl spolu s celým týmem konečně okusit sladkou chuť vítězství.