Plzeň našla nečekaného hrdinu, po šesti utkáních opět slaví výhru! | Sportovní Plzeň

Plzeň našla nečekaného hrdinu, po šesti utkáních opět slaví výhru!

Marie Osvaldová20. 10. 2024

Po šesti zápasech bez výhry se hokejisté Plzně konečně dočkali. Na domácím ledě zdolali ve 13. extraligovém kole Olomouc 3:2. A to přesto, že 0:2 prohrávali. Pak ale snížila čerstvá posila do obrany, devětatřicetiletý Lukáš Pulpán, na konci druhé třetiny Jan Schleiss vyrovnal a tři body indiánům vystřelil v 56. minutě svoji druhou trefou v utkání Lukáš Pulpán.

Plzeňští hokejisté vstoupili do utkání s cílem ukončit šestizápasovou sérii porážek a tomu odpovídala i jejich aktivita. Západočeši měli více se ze hry, první velkou šanci si vypracovali v 9. minutě. Střelu Lva ale Sedláček zlikvidoval. Když to vypadalo, že indiánům žádné nebezpečí nehrozí, přišla 13. minuta a Orsava z první vážnější akce Olomouce překonal Malíka. Při hráčích Škodovky se držela i smůla, když v 18. minutě napálil Matýs horní tyč.

A aby toho nebylo na indiány ještě málo, ve 22. minutě šli hosté už do dvoubrankového vedení poté, co se ujala Pláškova střela od modré. Plzeň byla v tu chvíli psychicky dole, a když bylo nejhůř, přišla ve 33. minutě spása, kterou snad ani nikdo nečekal. Holešinský našel obránce Lukáše Pulpána, jehož střídavé starty ze Sokolova oznámilo vedení klubu pár hodin před zápasem, a ten se nemýlil. Indiáni od té doby ještě zintenzivnili svoji snahu, tu ale mohl překazit Musil, který se řítil sám na Malíka. Plzeňský gólman se ale zaskočit nenechal a předvedl klíčový zákrok. Ten nabyl ještě větší důležitosti sedm vteřin před koncem třetiny. Holešinský nahodil puk z nulového úhlu před branku a odrazem od Jana Schleisse skončil za Sedláčkem.

Ve 43. minutě mohli indiáni vývoj duelu zcela otočit, Urban ale v rychlém protiútoku se svoji střelou neuspěl. Plzeň působila na ledě daleko lepším dojmem, svého soupeře přehrávala, jenže jakoby jí nebylo přáno. Vše ale změnila 56. minuta. Lukáš Pulpán z rohu nahodil puk na branku a Sedláček si ho k překvapení všech srazil za záda. V závěru ještě hosté zkusili hru v power-play, s vývojem zápasu už ale nepohnuli.

Josef Jandač, trenér HC Škoda Plzeň: "Pro nás je každé utkání hrozně důležité, abychom se zvedli a ten propad zastavili a nějak vše stabilizovali. Dneska bylo mužstvo velmi odhodlané. Nemáme úplně klid na hokejkách, ale bojovností a nasazením jsme si tři body zasloužili. Padly nám šťastnější gól, ale celkově si myslím, že jsme to chtěli víc. O to cennější to je, když jsme otáčeli vývoj. Věřím, že na tohle budeme navazovat."