HC Pilsen Wolves získal cenu Kånken Youth Retention Award - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

HC Pilsen Wolves získal cenu Kånken Youth Retention Award

Od Plzeň - 1. 6. 2020


Mládežnický hokejový klub HC Pilsen Wolves získal cenu Kånken Youth Retention Award, kterou udílí Aliance evropských hokejových klubů (EHC). Plzeňští vlci se tak stali prvními vítězi této ceny v Evropě. Cena byla udělena především za podporu udržitelného rozvoje mládežnického hokeje pro chlapce a dívky ve svém regionu. Je to čest jak pro klub samotný, tak pro celý Plzeňský region a Český hokej.

Hokejový klub Pilsen Wolves byl založen v roce 2012. Základním cílem klubu je vrátit dětem pozitivní vztah k pohybu a radosti ze sportu prostřednictvím zdravého prostředí v kolektivu. Tomuto cíli se přizpůsobuje celý funkční komplex systémových opatření v klubu. Klub v současné době navštěvují děti ročníků 2006-2015 a počet zájemců neustále roste. Trenéři i činovníci klubu průběžně navštěvují rozličné kurzy pořádané jak Českým svazem ledního hokeje (ČSLH), tak jinými vzdělávacími subjekty (psychologie, management atd.), kde se nadále vzdělávají. Tím se zvyšuje kvalita služeb pro děti v klubu. Také se klub zaměřuje na pomoc v rámci projektů práce s hendikepovanými dětmi jako je například akce s ProCitem na ledě. Současně se tyto děti v některých případech zapojují i do hráčské základny (např. děti s Aspergerovým syndromem). Není tajemstvím, že práce s dětmi přivádí další a další zájemce z celé Plzně a okolí, a proto chceme naši práci dále rozvíjet a zdokonalovat. Nicméně k rozvoji klubu je zapotřebí vaší podpory.

Ocenění nesměřuje jen k práci členů klubu (trenérů, činovníků, rodičů), ale také ke všem, kteří se snaží klub aktivně podporovat, jako je Plzeňský kraj, Plzeň Město, Městský obvod Plzeň 1, Český svaz ledního hokeje, MŠMT, a mnoho firem, které spolupracují. Bez této podpory by bylo jen stěží možné dosáhnout takového úspěchu v konkurenci Evropských klubů. Velký dík také patří činovníkům Aliance evropských hokejových klubů (EHC), kteří práci ohodnotili. Všechny věci, které dělají, dělají srdcem s povědomím, že můžou dětem nabídnout více než jen sportovní „klub“.

Závěrem se klub oceněním zavazuje k dalšímu zlepšování práce a fungování klubu, aby mohli společnosti darovat zdravého, sportujícího občana nebo vrcholového sportovce, na kterého bude Česko hrdé. 


Sdílet