Házenkáři Talentu vstupují do play-off. Kdo vyzve loňské vicemistry ve čtvrtfinále? | Sportovní Plzeň

 

 

Házenkáři Talentu vstupují do play-off. Kdo vyzve loňské vicemistry ve čtvrtfinále?

Josef Krebs21. 3. 2023


Foto: Talent tým Plzeňského kraje


Talent tým Plzeňského kraje vyhrál na závěr základní části v Kopřivnici 30:27 a zajistil si tak vítězství v základní části extraligy, ve čtvrtfinále půjde stejně jako před rokem na SKKP Handball Brno. První zápas se hraje už v pátek od 20:00 v Plzni, druhý zápas na stejném místě v neděli ve 20.15. Příští týden se série přesune do Brna.

V posledním ligovém kole se jednalo o bitvu až do úplného závěru, oběma celkům šlo o hodně. Domácí Kopřivnice potřebovala bodovat, aby se udržela v elitní osmičce, Talent tým Plzeňského kraje zase hájil první první příčku po základní části. A to se mu nakonec po vítězství 30:27 podařilo. Pro vyřazovací část tak získal nejvýhodnější pozici a ve čtvrtfinále jde na Brno.

"Tušili jsme, že to tady bude extrémně těžké. Teď to bylo umocněné, že Kopřivnici šlo o všechno. Hrálo se v bouřlivé atmosféře. Musím smeknout před klukama, že to dokázali ustát a ten zápas jsme zvládli, domácí kousali," říkal jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Brzy po přestávce sice Talent překlopil vedení na svoji stranu. Ale odpor houževnaté soupeře, kterého hnalo až fanatické publikum, definitivně zlomil šest minut před koncem, kdy Kosteski z křídla poprvé zvýšil o tři góly - 23:26. Tento náskok si už Talent vzít nenechal.

"Tady se vždycky hraje blbě. Domácí jsou hodně agresivní, jdou až na hranu toho, co jim rozhodčí povolí. Možná to bude znít arogantně, herně jsme lepší, takže domácí věděli, že mají šanci jedině, když to budou řezat," kontroval plzeňský trenér Petr Štochl. "Bylo to otevřené až do konce, dva tři góly v házené to je otázka pár vteřin," uznal i plzeňský trenér.

V Kopřivnici zavládl smutek, protože na ní zbyla první nepostupová příčka. Zato na lavičce hostů vypuklo nefalšované veselí. Další cíl sezony je splněn, po středečním triumfu v poháru ovládl Talent i základní část extraligy.

Jenže to vše se teď maže, začíná nová soutěž - play-off, na jehož konci bude korunován mistr. Čtvrtfinále s Brnem začíná už v závěru týdne dvěma zápasy v Plzni.


Sdílet