Plzeňský mistrovský Talent vyhrál osmifinále Evropského poháru proti lucemburskému Esch - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeňský mistrovský Talent vyhrál osmifinále Evropského poháru proti lucemburskému Esch

Plzeň21. 2. 2022


ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

V neděli 20. února v 18 hodin nastoupil Talent tým Plzeňského kraje k odvetě osmifinále Evropského poháru v městské sportovní hale Lokomotiva. Po výhře v Lucembursku nad klubem Handball Esch 34:30 byl plzeňský tým favoritem a tuto roli potvrdil. I přes to, že soupeř nedovolil téměř celou první polovinu více než jednobrankový rozdíl, tak v druhé půli plzeňský mistr dominoval a vyhrál 29:26.

„Plzeňská házená dělá městu dlouhodobě skvělou reklamu doma i v zahraničí. I proto jsem tomuto zápasu udělil svoji záštitu. Vzhledem k uvolněným podmínkám jsme taktéž nabídli všem divákům, ale i běžné veřejnosti, doprovodný program,“ prozradil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Odbor sportu Magistrátu města Plzně připravil v předsálí sportovní haly od 17 hodin a také o poločase speciální sportovní zónu, kde si mohli děti i dospělí vyzkoušet hod na rychlost. Samozřejmě nesmělo chybět srovnání s nejlepšími střelci TALENT Plzeň, kteří umí vystřelil balon až 130 kilometrovou rychlostí. „Na stanovišti se nám vystřídalo přes 150 zájemců a rekordem byl hod rychlostí 94km/h. Doprovodný program přilákal zejména děti, které se motivovaly a soutěžily navzájem. Samozřejmě do soutěže ale vtáhly i své rodiče,“ kvitoval podařenou akci vedoucí odboru Přemysl Švarc. Ten doplnil, že takovéto akce plánuje v letošním roce častěji, zejména kvůli postcovidové době, kdy statistiky ukazují značný nárůst dětí s nadváhou a zásadně sníženou chuť sportovat.

Odbor sportu všem zúčastněným rozdal upomínkové sportovní předměty.

První zápas čtvrtfinále Evropského poháru házené, kam se plzeňský klub probojoval, se uskuteční 26. března. Soupeře jim přidělí úterní los.


Sdílet