Házenkáři přežili kritické chvíle, postup do finále urvali v sedmičkách | Sportovní Plzeň

Házenkáři přežili kritické chvíle, postup do finále urvali v sedmičkách

Marie Osvaldová8. 5. 2022

ilustrační. Zdroj: Talent tým Plzeňského kraje

Házenkáři Plzně ve čtvrtém zápase semifinále play-off extraligy v Zubří vyhráli 28:22 a vyrovnali sérii na 2:2. Rozhodující pátý duel se na palubovce západočeského obhájce titulu uskuteční v neděli.

Západočeši měli tentokrát v Zubří utkání poměrně jasně pod kontrolou. Hned v úvodu šli dvěma góly křídelníka Šafránka do vedení 2:0 a dvoubrankový náskok drželi až do 14. minuty (7:5). Dalšími pěti góly řadě pak soupeři odskočili dokonce až na 12:5, ve 24. minutě to bylo dokonce 14:6. Velkou zásluhu na tom měl především výborný Herajt v brance.

Kdo by čekal po přestávce uragán domácího celku, spletl by se. Na začátku 42, minuty vedli hosté stále ještě dostatečným rozdílem - 20:14, plzeňský gólman se dokonce dvakrát zapsal mezi střelce trefou do prázdné zuberské branky. Teprve pak začala přinášet hra domácích v sedmi lidech brankáře přinášet alespoň dílčí úspěch, ale Zubří se dokázalo přiblížit jen na rozdíl dvou branek, v 56. minutě to bylo 22:24. V závěru střetnutí na plzeňské straně řádil především mladík Říha, který dal čtyři z posledních sedmi branek, a Plzeň i díky tomu dovedla zápas v pohodě do vítězného konce.