Házenkáři Plzně vezou z lucemburského Esche nadějný výsledek do odvety | Sportovní Plzeň

Házenkáři Plzně vezou z lucemburského Esche nadějný výsledek do odvety

Marie Osvaldová13. 2. 2022

ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Úvodní zápas osmifinále EHF European Cupu na palubovce lucemburského klubu Handball Esch házenkáři Plzně zvládli, když vyhráli 34:30. Před domácí odvetou, která je na programu v neděli od 18 hodin jsou tak blízko postupu.

Talent tým Plzeňského kraje šel hned v úvodu po dvou brankách Linhart do vedení, a i když se domácím podařilo srovnat na 6:6, brzy byli opět o dva góly vepředu hosté. Ve druhé části první půle jejich náskok až na poločasových 13:18. Ve druhém poločase už Západočeši náskok kontrolovali a nakonec dovedli utkání k výhře 34:30.

"Asi každý by vám řekl, že jsme teprve v poločase. Podle výsledku i průběhu zápasu je jasné, že máme k postupu blíž než soupeř. Ale ten není to natolik zdrcující vítězství, abychom mohli být v klidu," prohlásil pro klubový web jeden z trenérů plzeňského celku Petr Štochl.