Házenkáři jsou po těsné prohře v Brně krok od šokujícího vyřazení | Sportovní Plzeň

Házenkáři jsou po těsné prohře v Brně krok od šokujícího vyřazení

Marie Osvaldová7. 4. 2022

ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Házenkáři Plzně si pořádně komplikují cestu za obhajobou titulu. Ve třetím čtvrtfinále totiž prohráli na palubovce Brna 22:23 a za stavu 1:2 jsou tak krok od vyřazení. Čtvrtý zápas se hraje v sobotu na jihu Moravy od 17 hodin.

Do třetího zápasu vstoupili lépe Plzeňané, kteří coby obhájci mistrovského titulu vedli po deseti minutách v Brně 4:2. Ale domácí pak srovnali krok a brzy začali vývoj skóre otáčet, poprvé vedl po brance Kikanoviče 7:6 v 19. minutě. Stejný hráč pak dvě minuty před poločasem zvyšoval už ba rozdíl tří branek, plzeňský Douda do přestávky jen snížil na 11:9.

Domácí pak ve druhé půli nedali devět minu gól a Talent překlopil vedení na svoji stranu (11:12). pak hosté odskočili dokonce o dvě branky - 15:17 a ještě v 52. minutě do bylo 19:21. Jenže pak přišel střelecký kolaps mistrovského celku a Brno otočilo po dvou brankách Flajsara na 23:21. Kapitán Vinkelhöfer nejprve v poslední minutě snížil, a když byl následný útok domácích neúspěšný, zbývalo ještě patnáct sekund na vyrovnání. Jenže vše zmařila pokažená přihrávka. Brno tak může už v sobotu rozhodnout o senzačním postupu, hraje opět doma od 17 hodin. Pokud se Talentu podaří vyhrát, rozhodne pátý zápas o den později od 10:30 v Plzni.

"Brno cítilo obrovskou šanci jít do mečbolu a to víc se rvalo. Začali jsme dobře, ale pak mi přišlo, že jsme polevili v koncentraci, možná i nasazení, i když je blbé to říkat v play-off. Ve druhé půli jsme to dokázali otočit, šli jsme do vedení o dva góly a tam si myslím, že jsme měli zápas udržet. Když jsme pustili soupeře, který byl v euforii znovu do vedení, už to bylo těžké," prohlásil jeden z koučů Talent týmu Plzeňského kraje Petr Štochl.