Házenkáři Plzně vyhráli ve Veselí, upevnili si postavení na čele tabulky | Sportovní Plzeň

Házenkáři Plzně vyhráli ve Veselí, upevnili si postavení na čele tabulky

osm2. 2. 2020

Vítězně vstoupili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň do jarní části základní části Strabag Rail extraligy. Na palubovce Sokola Nové Veselí vyhráli 30:24 a dál opanují čelo tabulky.

Do utkání sice vstoupili lépe domácí a po dalekonosných ranách urostlých spojek Ptáčníka a kamerunského reprezentanta Bassombena vedli 2:0. Ale pak se začali střelecky prosazovat i hosté, a když přidal několik zákroků jejich brankář Šmíd několik dobrých zákroků otočil lídr tabulky ve 14. minutě na 6:4 ve svůj prospěch.A pak už dovolil Novému Veselí jen jednou srovnat na 6:6. Po čtvrthodině hry se objevili na palubovce i navrátilci Milan Škvařil a Michal Tonar a Talent po třech brankách kapitána Vinkelhöfera odskočil až na 13:9. Čtyřgólový náskok měli hosté i v poločase - 14:10.

Hned v nástupu jeho tým zvýšil na 15:10, domácí sice zareagovali snížením na 16:13, ale pak už skóre dlouho narůstalo jen ve prospěch plzeňského Talentu. Ten nezastavilo ani zranění gólmana Šmída, jenž se hlavou udeřil o tyč branky a svoje místo raději přepustil Herajtovi. Hosté, kteří prostřídali všechny hráče, i tak zvýšili svůj náskok až na 27:18 deset minut před koncem a teprve pak dovolili týmu z Vysočiny snížit na konečných 30:24.