Házenkáři Plzně vyhráli ve Veselí, upevnili si postavení na čele tabulky

Od osm - 2. 2. 2020


Vítězně vstoupili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň do jarní části základní části Strabag Rail extraligy. Na palubovce Sokola Nové Veselí vyhráli 30:24 a dál opanují čelo tabulky.


Do utkání sice vstoupili lépe domácí a po dalekonosných ranách urostlých spojek Ptáčníka a kamerunského reprezentanta Bassombena vedli 2:0. Ale pak se začali střelecky prosazovat i hosté, a když přidal několik zákroků jejich brankář Šmíd několik dobrých zákroků otočil lídr tabulky ve 14. minutě na 6:4 ve svůj prospěch.A pak už dovolil Novému Veselí jen jednou srovnat na 6:6. Po čtvrthodině hry se objevili na palubovce i navrátilci Milan Škvařil a Michal Tonar a Talent po třech brankách kapitána Vinkelhöfera odskočil až na 13:9. Čtyřgólový náskok měli hosté i v poločase - 14:10.


Hned v nástupu jeho tým zvýšil na 15:10, domácí sice zareagovali snížením na 16:13, ale pak už skóre dlouho narůstalo jen ve prospěch plzeňského Talentu. Ten nezastavilo ani zranění gólmana Šmída, jenž se hlavou udeřil o tyč branky a svoje místo raději přepustil Herajtovi. Hosté, kteří prostřídali všechny hráče, i tak zvýšili svůj náskok až na 27:18 deset minut před koncem a teprve pak dovolili týmu z Vysočiny snížit na konečných 30:24.