Guľa po povinném postupu přiznal: Nebyl to psychicky jednoduchý zápas. Kdo je pro něj nepostradatelný? - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Guľa po povinném postupu přiznal: Nebyl to psychicky jednoduchý zápas. Kdo je pro něj nepostradatelný?

osm24. 9. 2020


Foto: FCVP

Důležitý krok zvládli, ještě jeden jim zbývá. Fotbalisté Viktorie Plzeň dokázali v Doosan Aréně porazit nevyzpytatelné dánské SönderjyskE 3:0 a čeká je play-off Evropské ligy proti izraelské Beer Ševě. "Důležitý postup. Byl to týmový výkon, nebylo to psychicky jednoduché, je ale podstatné, že jsme to zvládli a jdeme do play-off," prohlásil po zápase kouč Viktorie Adrián Guľa.

Foto: FCVP

Bylo klíčem k postupu, že jste ustáli bez inkasovaného gólu první půl hodinu, kdy jste nevypadali jistě?
Klíčem bylo, že jsme to ustáli v defenzivě a vstřelili dva góly krátce po sobě. Můžete si dopředu říkat, jak soupeř hraje, ale je podstatné přenést to na hřiště. Kluci cítili, že jsou favoritem a ten tlak byl velký. Je velmi důležité, že to v takových zápasech ustojíte.


Bylo těžké dát tým psychicky dohromady na tak důležitý zápas?
Třeba ve středu na tréninku byli kluci dobře nastavení, neřešili důležitost zápasu. Ale přišlo to před zápasem. Navíc přímo v zápase, když nemáte fanoušky, je těžké udržet pozornost na detaily. Neúplně nám navíc sedí styl, který Dánové praktikovali.

Foto: FCVP

Skóre otevřel z penalty Zdeněk Ondrášek. Ukázal, že je útočník číslo jedna, když si vzal penaltu v tak kritickém momentě?
Nepotřebujeme číslovat. Pro nás je důležité, že je Kobra (Ondrášek, pozn. red.) výborně nastavený. Bogy (Beauguel) do toho také dobře vstoupil, na Bohemce dal gól. Každopádně jeho (Ondráškovo) zkušenosti, nastavení a kvalita v těchto zápasech mohou být rozhodující. Ve středu jsme kopali penaltu na tréninku a nevyšla nám. Teď jsme změnili rozhodnutí. Jsem rád, že to Čermus (Čermák) přepustil Kobrovi.


Gólově se prosadil také Miroslav Káčer, který odvádí ve středu zálohy mnohdy nenápadnou práci. Jak jste s ním spokojený?
Je podstatné, jak středová formace funguje. Jeho (Káčerovo) přidanou hodnotou je důraz. Dneska bylo podstatné, abychom takového hráče měli. Soupeř měl svoji hru postavenou na agresivitě.

Foto: FCVP

Budete souhlasit, že Lukáš Kalvach je v tuto chvíli naprosto nenahraditelný hráč proto, jakým způsobem čte hru, kolik sebere míčů a založí protiakcí?
Je velmi velmi podstatnou součástí toho, jak chceme hrát. Ano. Je to dominantní hráč na této pozici.


Hodně ožila také křídla, to je asi také důležité, že?
Každý má svoji roli. Ba Loua i Kopic hráli výborně, navíc se vrací Kayi (Kayamba). Bavili jsme se nedávno o tom, že produktivita těchto hráčů je klíčová.


Kdy začnete myslet na klíčový zápas, tedy na play-off? Nepůjdete se ještě dívat na zbytek zápasu mezi Beer Ševou a Motherwellem?
Nejsem blázen, abych se díval teď hned v kabině. Ale asistenti koukají. Určitě budeme nejprve myslet na Brno. Nechci přeskakovat. Je to velmi podstatný ligový zápas. Moje nastavení je takové, že se budu Brnu věnovat na sto procent.
Sdílet