Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech 2022 | Sportovní Plzeň

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech 2022

Plzeň14. 11. 2022

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech se konalo 2.- 4.11. 2022 v Ostravě v industriálních prostorách ostravské multifunkční auly Gong. Po 8 letech jej pořádal Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz.

Po dlouhé pauze, v roce 2021 proběhl šampionát z důvodu pandemie pouze on-line, to byl velice očekávaný a vytoužený šampionát.
Zúčastnilo se jej 520 závodníků z 11 zemí světa, špičku tvořili převážně zástupci České republiky, Austrálie a Belgie. Soutěžilo se v 7 soutěžních kategoriích. Šampionát byl jedinečný také v počtu účastníků z jednotlivých zemí, po úpravě pravidel se mohlo účastnit pět místo původních tří zástupců z každé kategorie.

Mezi reprezentanty ČR se nominovaly i závodnice Aerobik klubu LADY Plzeň a domů ze šampionátu přiváží titul mistryně světa v kategorii adult duo.

Plzeňské duo ve složení Barbora Bucháčková a Eliška Fajfrlíková již v minulosti slavilo nemalé úspěchy na mezinárodních závodech. Eliška Fajfrlíková v kategorii jednotlivci získala první medaili na mezinárodním poli v roce 2012, ale vytouženého zlata se dočkala až na tomto šampionátě.

"Je to pro nás neskutečná odměna za tréninky, které závodnice absolvují. Příprava je náročná, vzhledem k tomu, že Barbora Bucháčková je studentkou Lékařské fakulty v Plzni a Eliška Fajfrlíková Fakulty biomedicínského inženýrství v Kladně. Děvčata přesto prokázala velké zlepšení hlavně v synchronizaci," prozradila trenérka týmu Tereza Fajfrlíková.

Barbora Bucháčková byla navíc zraněná, proto se děvčata nemohla zúčastnit ani Mistrovství České republiky a všechnu přípravu tedy směřovala k účasti na světovém šampionátu. „Být ve finále, to byl náš cíl a ono je z toho zlato, stále tomu nemohu uvěřit. Děvčata zajela krásnou sestavu, jsou to bojovnice a mám velkou radost, že tento boj nevzdala“, říká Eva Fajfrlíková druhá z trenérek a předsedkyně Aerobik klubu LADY Plzeň.

Na šampionátu měl plzeňský klub LADY zastoupení i v kategorii aerobik fitness grande, který s choreografií DJ BOBO ve složení Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Barbora Hajžmanová, Hana Malánová, Kateřina Jiskrová, Adéla Duchková, Anežka Havlíková vybojoval krásné 6.místo.

„I z tohoto umístění máme velkou radost, konkurence australských a belgických týmů byla obrovská. Radovali jsme se již z postupu do finále, že se nakonec umístí tým v top šestce je veliký úspěch. Ani příprava tohoto týmu nebyla jednoduchá, po MČR 2.10.2022 opustily tým dvě členky z osobních důvodů, proto se musela celá choreografie předělávat na menší počet členů, zatímco konkurence pilovala detaily“, pochválily tým obě trenérky.