Fotbalisté Plzně touží po další výhře. Budou mít ve Zlíně k dispozici gólmanskou jedničku? | Sportovní Plzeň

 

 

Fotbalisté Plzně touží po další výhře. Budou mít ve Zlíně k dispozici gólmanskou jedničku?

Marie Osvaldová4. 3. 2022


Foto: FCVP


Svoji dobrou formu budou chtít potvrdit fotbalisté Viktorie Plzeň i ve 24. kole Fortuna ligy, v jehož rámci věřenci kouče Michala Bílka zajíždí do Zlína. Zápas druhého s jedenáctým týmem tabulky má svůj výkop v sobotu v 15 hodin. „Chceme pokračovat v naší úspěšné sérii výkonů. Uvidíme, jak budete vypadat průběh zápasu, ale samozřejmě myslíme na vítězství. Zlín je těžký soupeř a na domácím stadionu je obzvlášť nepříjemný, s čímž máme historickou zkušenost. Začal padat sníh, takže doufáme, že nám to počasí nezkomplikuje a hřiště bude v pořádku,“ prohlásil asistent kouče Michala Bílka Pavel Horváth.

Ševci v minulém kole podlehli Spartě 0:2. „Zlín hrál proti Spartě dobře. Ta hrála trochu otevřeně a pouštěla je do šancí. Především v první půli šli do hodně brejků a Sparta měla jedině štěstí, že je Zlín nevyužil. Budeme si na to muset dávat pozor. Zezadu nehrají složitě a chtějí se prát o odražené balony. Jestli je dokážeme úspěšně sbírat, bude v zápase nejdůležitější,“ sdělil očekávání a cíle k zítřejšímu duelu.

Do zápasu bude připraven také Libor Holík, který si v minulém týdnu proti Pardubicím připsal premiéru v základní sestavě. „Jsme za něj opravdu rádi. Máme radost, že se nám ho podařilo přivést, protože je to kvalitní hráč a dokazuje to od první chvíle, co k nám přišel,“ pověděl na adresu naší nové posily.

Proti Pardubicím musel předčasně střídat brankář Jindřich Staněk, který po zákroku na něj utrpěl otřes mozku. „Jindra Staněk s námi již od úterý trénuje, takže je na zápas připravený. Je to hráč, který vždy, kdy to je třeba, vytáhne skvělý zákrok, takže věříme, že je fit a až bude nutné, aby nás znovu podržel, tak to opět zvládne,“ dodal Horváth.


Sdílet