Fotbalisté Plzně poprvé v sezóně nestačili na Slavii | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně poprvé v sezóně nestačili na Slavii

Marie Osvaldová15. 5. 2024

ilustrační. Foto: FCVP

Po dvou výhrách v základní částí tentokrát fotbalisté Plzně na pražskou Slávii nestačili. V Edenu prohráli v utkání třetího kola nadstavby 0:3. O osudu zápasu hodně napověděla už úvodní desetiminutovka, v níž se hosté prosadili dvakrát.

Vstup do utkání se vydařil domácím, a to když v páté minutě otevřeli skóre. Trefil se Zmrzlý. Za pět minut se Slavia dostala do dvoubrankového vedení. Z dálky se trefil Dorley. Chvíli na to si první příležitost vytvořili také viktoriáni. Šulcovu skákavou ránu zlikvidoval Staněk. Poté se hra uklidnila a hra plynula bez šancí na obou stranách. Tři minuty před koncem prvního poločasu tečoval domácí Masopust ostrý centr Souarého z levé strany mimo hřiště. První dějství skončilo vedením Pražanů 2:0.

Hned úvod druhého poločasu přinesl penaltovou situaci. Hlavní rozhodčí po souboji Ogbua a Mosquery odpískal pokutový kop. Následně šel hlavní arbitr zkontrolovat situaci na videu a penaltu odvolal. Chvíli poté se Slavia dostala do rychlého brejku, který skluzem zlikvidoval Cadu. V šedesáté šesté minutě se domácí prosadili potřetí. Po zásahu VARu byla branka odvolána z důvodu ofsajdu. Čtyři minuty před koncem se napřáhl k ostré přízemní střele Kalvach. Brankář Staněk jeho ránu vyrazil. V nastavení se Slavia prosadila potřetí, trefil se Jurečka.