Plzeň veze z Kazachstánu cennou výhru. Obrat řídili Chorý s Kalvachem! | Sportovní Plzeň

Plzeň veze z Kazachstánu cennou výhru. Obrat řídili Chorý s Kalvachem!

Marie Osvaldová5. 10. 2023

Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou i po druhém kole Evropské konferenční ligy stoprocentní. Poté, co doma srazili kosovské Ballkani, zvítězili Vitkoriáni 2:1 v Astaně. Kazašský celek šel přitom v 51. minutě do vedení poté, co se za přispění hostující obrany trefil Tomasov. Hned o tři minuty později ale srovnal hlavičkou Tomáš Chorý a výhru trefil Západočechům v 57. minutě Lukáš Kalvach, který podle záznamu lehce tečoval pokus Jana Kopice.

První střelecký pokus utkání si na svá bedra vzal Fabien Ourega, ale branku Jindřich Staňka neohrozil. Jeho pokus mířil vysoko nad. V šesté minutě byl na hranici šestnáctky faulován Rafiu Durosinmi. Z následného přímého kopu zkoušel pálit Lukáš Kalvach, ale branku Josipa Čondriče netrefil. Ve 23.  minutě se Astana Arena sice radovala. Ale zbytečně. Kapitán Marin Tomasov dostal balon za Jindřicha Staňka, ale obrana Viktorie ho před tím výborně vystavila do ofsajdu. Branka tak neplatila. První poločas více šancí nenabídl. Na centrované balony na obou stranách si chodili brankáři a další příležitosti nepřišly.

To ve druhém poločase se začaly dít věci. V 51. minutě poslal do vedení domácí kapitán Marin Tomasov, který svou ránu otřel o jednoho z obránců, a Jindřich Staněk na balon nedosáhl. Odpověď ale přišla záhy. Tři minuty poté si na centr z pravé strany naskočil mezi tři obránce Astany Tomáš Chorý a hlavičkou vyrovnal. To ovšem nebylo vše. V 56. minutě se opřel do míče Kopic a s odrazem o Lukáše Kalvacha poslal balon do branky podruhé. V 65. minutě to zkoušel znovu z podobné pozice Jan Kopic, ale tentokráte branku netrefil. V 73. minutě se ozvali také domácí. Ze standardní situace hlavičkoval jeden z domácích, ale přímo do míst, kde operovali Jindřich Staněk. Sedm minut před koncem se činil Jindřich Staněk. Ránu Lončara z hranice šestnáctky vytáhl na roh. Domácí se i dál tlačili do vyrovnání. V nastaveném čase hlavičkoval těsně nad branku Hovhannisyan. Západočeši ale závěrečný tlak ustáli a z Kazachstánu vezou cenné tři body za výhru 2:1.