Famózních 15 medailí z MČR mužů a žen pro Plzeň | Sportovní Plzeň

Famózních 15 medailí z MČR mužů a žen pro Plzeň

Plzeň28. 6. 2021

Neuvěřitelnou rekordní sbírku patnácti cenných kovů a tří krajských rekordů vezou z mistrovství České republiky mužů a žen na západ Čech atleti ŠKODY Plzeň, kteří se stali co do počtu třetím nejúspěšnějším klubem v zemi hned za Duklou Praha a USK Praha. O pět medailí tak překonali dosud nejbohatší výpravu z loňského roku. Bilance dvě zlaté, sedm stříbrných a šest bronzových medailí je pak ozvláštněna akcí, kdy za každý cenný kov daruje Škodovka 1 000 Kč tornádem postiženému klubu AK Hodonín.

AK Škoda Plzeň

Hned v první disciplíně šampionátu vybojovala bronzovou medaili vynikající kladivářka Lenka Valešová, která pak přidala ještě bronz v soutěži koulařek. Dvakrát vyskočila na stupně vítězů také talentovaná Linda Suchá. Ta nejprve v trojskokanském sektoru skončila na třetí pozici, a druhý den pak vybojovala mistrovský titul, když mezi dálkařkami nenašla přemožitelku a výkonem 628 cm zároveň splnila limit pro start na ME do 22 let. Čtvrtkařka Tereza Petržilková, která ve finálovém běhu proťala cílovou pásku v čase 53.35 s jako druhá nejrychlejší, si svými výkony stále více říká o členství v české olympijské štafetě. Hned třemi cennými kovy se blýskli diskaři. Barbora Tichá vybojovala v novém osobním rekordu 51.70 m stříbro, Michal Forejt splnil nejdelším pokusem 56.48 m kvalifikační limit na ME do 22 let a na krk si pověsil také stříbro a jeho dvojče Jakub Forejt skončilo na bronzové pozici. Stříbrnými medailemi se pyšní běžci na 5 000 m Vladimír Marčík za nový osobní rekord 14:23.96 min a maratonská limitářka na OH Tereza Hrochová s novým krajským rekordem 16:28.10 min. Výškař Josef Adámek, který dokázal překonat laťku ve výšce 212 cm, a Tereza Jonášová, která doběhla na trati 400 m překážek v čase 59.14 s, rozšířili své sbírky medailí o bronzové.

Jak úspěšně šampionát začal, tak také skončil. Třešničkou za celým mistrovstvím totiž byly velice oblíbené štafety, kde škodováci vyběhli hned tři medaile a dva krajské rekordy. Na konci prvního dne dokázalo stříbrné kvarteto na 4x100 m ve složení Urbánek, Páník, Maruštík, Rež pokořit časem 40.88 s krajský rekord. Na konci toho druhého ovládla čtveřice na 4x400 m ve složení Matoušková, Suráková, Jonášová, Petržilková celý závod, čímž obhájila mistrovský titul. Na úplný konec se pak mužská štafeta na 4x400 m, jejíž aktéry byli Majerčák, Haidelmeier, Kabyš a Ličman, blýskla krajským rekordem 3:13.42 min a vyskočila na stříbrný stupeň vítězů. Senzační výkony a medailová bilance dokazuje velkou sílu plzeňské atletiky.