Dvougólový Šulc řídil pohodovou výhru nad Zlínem | Sportovní Plzeň

Dvougólový Šulc řídil pohodovou výhru nad Zlínem

Marie Osvaldová24. 2. 2024

ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně ve 22. kole první ligy potvrdili doma roli favorita, když porazili Zlín 3:0. Skóre utkání otevřel ve 20. minutě z přímého volného kopu Jhon Mosquera, po změně stran přidal dvě branky Pavel Šulc, jenž s 11 góly poskočil do čela tabulky střelců.

První střelecký pokus si připravila Viktoria v 7. minutě. Lukáš Červ vyslal ránu z velké vzdálenosti, která byla nakonec tečována na rohový kop. Zápas se hrál ve velkém tempu se spoustou zajímavých situací na obou stranách. Ve 20. minutě se Doosan Arena poprvé rozradostnila. Z přímého kopu vymetl pravou šibenici Jhon Mosquera a poslal Viktorii do vedení. Chvíli po rozehrání se do obrovské šance dostal Pavel Šulc. Nejdříve na polovině hřiště fantasticky prodloužil balon Tomáš Chorý a vyslal Pavla Šulce do úniku. Plzeňský záložník však brankáře Dostála neprostřelil. Ve 30. minutě se dostal ke střeleckému pokusu Tomáš Chorý, který z kraje pokutového území trefil brankáře Dostála. Do konce prvního poločasu další branka nepadla a viktoriáni odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhého poločasu skvěle vyšel Plzeňským. Z levé strany přihrál Tomáš Chorý na penaltu Jhonu Mosquerovi, který z první vypálil. Jeho střelu však tečoval Pavel Šulc, od kterého se míč dostal do brány. Poté se hra odehrávala spíše na středu hřiště bez většího množství příležitostí. To se změnilo tři minuty před koncem, kdy se znovu prosadil Pavel Šulc.