Dvojnásobný otec Krmenčík: Nejlepší víkend v životě | Sportovní Plzeň

 

 

Dvojnásobný otec Krmenčík: Nejlepší víkend v životě

osm29. 9. 2019


foto: FCVP


Hodně hektické dva dny má za sebou plzeňský útočník Michael Krmenčík. V sobotu dopoledne mu jeho manželka Denisa porodila dceru Melanii, v neděli pak svým gólem sťal Spartu. "Je to asi nejlepší víkend v mém životě," vyznával se po vítězném zápase.


Ideální oslava narození vaší druhé dcery?
No, my to budeme slavit fotbalem. (směje se)


Byl to tedy jeden z nejlepších víkendů ve vašem životě?
Můžu to takhle brát. Škoda jen toho druhého gólu, mohl být můj padesátý v lize, navíc mám dnes svátek, takže by to byla spolu s narozením dcery bomba.

Pomohl vám k vítěznému gólu i instinkt? Tušil jste, že David Lischka může udělat chybu?
Viděl jsem, jak balon letí, ale nevěděl jsem, že to je úplně takhle špatná rozehrávka. Jak jsem se přibližoval k balonu, říkal jsem si, že tam budu asi dřív než gólman. Ale měl jsem jeho pravou stranu odkrytou. Byl to těžký kop, ale naštěstí to padlo do brány.


Slavil jste ve stylu Ronalda. To bylo úmyslně?
Ty jo, vůbec ne. Nevím, co mi to proběhlo v hlavě. Já vždycky něco udělám jen tak. Však se mi už Kopi (Kopic, pozn. red.) smál.


Stopeři Sparty poslední dobou často selhávají. Říkali jste si to, že na ně musíte více tlačit?
Před zápasem jsme měli video a musím říct, že sparťanským stoperům to moc nelepí, chyby dělají. Naštěstí pro nás ji udělali znovu. Přeju Spartě, ať se zvedne.


Skóroval jste třikrát v posledních čtyřech zápasech. Znamená to, že se vracíte do své bývalé formy?
Kolem osmdesáté minuty jsem zase cítil křeče, až je přestanu mít, bude to úplně ideální. Ale gólově i herně to mě i celému týmu teď šlape, doufám, že nám to ještě dlouho vydrží. Se svým i týmovým výkonem jsem spokojen. A jsem hlavně rád, že jsem zdravý.


Sdílet