Druhý zápas, druhá remíza. Zápas Plzně s Ferencvárosem poznamenal silný vítr | Sportovní Plzeň

Druhý zápas, druhá remíza. Zápas Plzně s Ferencvárosem poznamenal silný vítr

Marie Osvaldová16. 1. 2023

Fotbalisté Plzně i ve druhém utkání na soustředění ve Španělsku remizovali. Úřadující mistr a lídr české ligy se po pátečním nerozhodném výsledku 1:1 s Heidenheimem rozešel smírně i s maďarským šampionem Ferencvárosem Budapešť, tentokrát bez branek. Velký vliv na podobu utkání měl silný vítr, který dokonce způsobil i změnu hřiště. Místo hotelového areálu v Benidormu se hrálo v tréninkovém centru třetiligové La Nucíe.

Plzeňané poprvé ohrozili branku soupeře v 9. minutě, kdy zleva pálil Pilař, po něm zpoza vápna Kalvach a následně ještě Erik Jirka. První střelu vyrazil gólman do hřiště, druhou obránce na roh a třetí šla vedle. Krátce nato následovala odpověď na druhé straně. Hlavičku směřující do šibenice ale tygřím skokem vyrazil Marian Tvrdoň. Maďarský mistr se pak musel hned nadvakrát vypořádat s nebezpečným Erikem Jirkou. Jeho první ránu ale gólman zlikvidoval a stejně vyřešil i prudký centr zprava, směřující do branky. Pět minut před koncem prvního dějství přišla druhá nebezpečná šance Ferencvárose. Unikající hráč zelenobílých však z výborné pozice trefil jen připraveného Tvrdoně.

Druhý poločas už byl významně ovlivněný zasilujícím větrem. Ten byl tak silný, že se rohové praporky většinu času namísto vertikální nacházely blíže horizontální poloze, chvílemi prakticky ležely na zemi. A to se odrazilo i na hře. Ani jeden z týmů si už žádnou gólovou šanci nevypracoval a zápas tak skončil bezgólovou remízou.