Druhé kolo atletické extraligy je tady. Plzeňané chtějí napravit reputaci

Od osm - 17. 7. 2020


Foto: J. Kottas

Již tuto sobotu čeká na družstva mužů a žen AK ŠKODY Plzeň druhé kolo extraligy, na které se vydají do Kladna. Tým žen vybojoval v loňském roce senzační stříbrné medaile a mužský skončil na výborném čtvrtém místě. Po smůle a zklamání, které si přivezly z prvního kola, budou jistě chtít všichni závodníci i závodnice napravit reputaci západočeského klubu a dokázat, že patří mezi top týmy v republice.


Tým žen skončil totiž na smolném čtvrtém místě v 1. kole a tým mužů na šesté pozici. Na startovní listině nebude chybět olympionička a dlouholetá opora ženského týmu Lenka Valešová, kterou uvidíme v soutěži kladivářek a koulařek, ani účastnice MS v Dauhá Tereza Petržilková, jež se postaví na start 200 metrů a 400 metrů. Čerstvá bronzová medailistka v půlmaratonu Tereza Hrochová poběží  1 500 metrů a 5 000 metrů a v modrobílém dresu na tratích 200 metrů a 400 metrů uvidíme také velice rychlou Danielu Ledeckou. Hlavními soupeři plzeňských žen o medailové příčky bude opět trojice USK Praha, Olymp Brno a Dukla Praha.


Pro mužský tým se v diskařské soutěži pokusí sesbírat co nejvíce bodů dvojčata Jakub a Michal Forejtovi. Tito mladí závodníci mají za sebou nejeden mládežnický start v dresu České republiky a nyní v kategorii dospělých budou jistě chtít ve vynikajících výkonech pokračovat. Do bojů se vydá také talentovaný výškař Jan Štefela a velké zastoupení bude mít AK ŠKODA také v oštěpařském sektoru, kde se představí Kryštof Kozač a Radek Jůda. Velké očekávání budou kladena i na sprintera Daniela Vejražku, který poběží  200 a 400 metrů. V sestavě naopak bude chybět čerstvě zraněný Jakub Davidík a Jiří Kubeš  i dlouhodobě zraněná i dvojice Filip Ličman a Josef Adámek.


Sdílet