Druhá třetina rozhodla. Plzeň z ledu Mountfieldu body neveze | Sportovní Plzeň

Druhá třetina rozhodla. Plzeň z ledu Mountfieldu body neveze

Marie Osvaldová19. 11. 2021

Hokejisté Plzně prohráli ve 24. kole extraligy na ledě hradeckého Mountfieldu 4:7. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kterou Východočeši ovládli poměrem 5:2. V závěrečné části už Škodovka utkání pouze korigovala.

V úvodu utkání se v dobré pozici ocitl Jakub Orsava, sám před Pavlátem nicméně minul bránu. Také Plzeň byla nebezpečná, nedlouho poté ujel po levé straně Martins Dzierkals, lotyšský útočník mířil mezi betony, ty k sobě ovšem sklaply včas. V osmé minutě šli domácí do vedení, když Lev připravil kotouč Ahtimu Oksanenovi a jeho rána byla tak přesná, že jeho gól musel posvětit až videorozhodčí. Následně pálil sám Jakub Lev, jeho střela z levého kruhu ovšem skončila v Pavlátově rukavici. Mountfield byl nadále při chuti, Perret ve vlastním oslabení ujel opět se Lvem, leč domácí celou situaci trestuhodně překombinovali a mohl přijít trest. Suchý připravil kotouč Dzierkalsovi, jeho rána z první ale jen orazítkovala beton Lukeše. O minutu později byla Škodovka ještě blíže své první trefě, ránu Blomstranda tečoval domácí Oksanen do horní tyče. V poslední minutě předvedl hezkou individuální akci nejaktivnější domácí hráč Jakub Lev, ten si hezky prohodil kotouč mezi dvojicí plzeňských obránců, vzápětí ale poslal puk vedle pravé tyče. Po dvaceti minutách tak vedl Hradec Králové o jednu branku.

Do druhé části vstoupila lépe Plzeň. Hned ve druhé minutě napřáhl na modré čáře Peter Čerešňák a jeho rána skončila až za brankářem Lukešem. Hosté najednou užili a hrál se zcela vyrovnaný hokej, kdy šance střídala šanci. Indiáni nakonec dokázali překlopit skóre na svou stranu, to když Petr Kodýtek přenechal kotouč na modré čáře Janu Schleissovi, ten se s pukem protlačil až na brankoviště a střelou nad ramenou zajistil modrobílým hráčům vedení. Jenomže poté se začaly dít velké věci. Přesně za šedesát vteřin si našel prostor na ose hřiště Kevin Klíma a bylo opět srovnáno. V polovině utkání se dostal do úniku Radek Pilař, hradecký hráč si potáhl kotouč na forhend a přes Pavlátův beton vrátil domácím vedení. Za další dvě minuty pálil Jergl, jeho sražená rána se od zadního mantinelu vrátila na brankoviště, kam z druhé vlny najel Patrik Lamper a střelou k levé tyči zdvojnásobil vedení Východočechů. Mountfield nepolevoval a navíc byl nadále produktivní. Richard Nedomlel se uvolnil přes bránícího Kaňáka a s velkým štěstím propasíroval kotouč do brány popáté. To už bylo na Pavláta příliš a raději své místo přenechal Miroslavovi Svobodovi. Nicméně ten udržel čisté konto jen něco málo přes dvě minuty. Perret hezky oslovil na pravém kruhu Kevina Klímu, který rychlým švihem vstřelil svou druhou branku v zápase. Hradec pěti góly utkání zcela převrátil na svou stranu a po dvou třetinách vedl 6:2.

Zkraje třetí části si vzal puk na vlastní polovině Peter Čerešňák, hostující kapitán zkusil akci alá Connor McDavid, leč svou kličkovanou nedotáhl do zdárného konce. Při následné hře ve čtyřech adresoval kotouč Petr Kodýtek na Vojtěcha Budíka, ten napřáhl až ke stropu haly, leč jeho rána skončila pouze na levé tyči, Lukeš se stačil pouze ohlédnout. Mírně zkorigovat skóre se poté pokoušel i Jan Schleiss, který si našel prostor na vrcholu levého kruhu, jeho rána ovšem skončila pouze v lapačce gólmana Hradce. Škodovka se přece jen nakonec dočkala. Lukáš Kaňák vystřelil od modré čáry, Blomstrand skvěle pracoval na brankovišti a rána hostujícího obránce skončila přesně u pravé tyče. Pro Lukáše Kaňáka to byla první branka v probíhající sezóně. Poté Ahti Oksanen orazítkoval hned dvě tyče jednou střelou, při Plzni tentokrát stáli všichni svatí. Dvě minuty před koncem dostal Tomáš Mertl přihrávku od zadního mantinelu a střelou pod horní tyčku dal zápasu novou zápletku. Více toho Plzeňané už ale nestihli, naopak při risku bez brankáře dal výsledku definitivní podobu Ahti Oksanen. Škoda se po prohře 4:7 vrací na západ Čech s prázdnou.