Dřina na suchu skončila, hokejisté Plzně vyjeli poprvé na led. Kdo chyběl? | Sportovní Plzeň

 

 

Dřina na suchu skončila, hokejisté Plzně vyjeli poprvé na led. Kdo chyběl?

Marie Osvaldová25. 7. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté v pondělí znovu obuli brusle a poprvé se sklouzli po ledě. Na úvodním tréninku chyběla dvojice Ludwig Blomstrand a Sam Bitten, kteří přicestují do Čech v průběhu dnešního a zítřejšího dne.

Po nedělním dobrovolném tréninku se v pondělí dopoledne trenérům na ledě hlásil kompletní tým. Podle jednoho z trenérů Miloše Říhy ale kádr ještě není uzavřený. „Řešíme příchod jednoho koncového útočníka, na jehož zaplnění intenzivně jednáme,“ uvedl jeden z hlavních koučů Miloš Říha.

Po uplynulé sezóně vedení klubu avizovalo, že by chtělo přivést do týmu statnější hráče. "Myslím si, že se nám to podařilo. Posily, které jsme vyhledávali, byli s charakteristikou trošku silnějších a odolnějších. V závěru loňské sezóny nás tohle stálo čtvrté místo po základní části. Všichni to začali řezat a my si jen připisovali další a další zranění. Určitě budeme chtít přitvrdit. Pak byla otázka, kdo nahradí Petera Čerešňáka, to by Petr Zámorský mohl zvládnout. A ještě je další otázka náhrada Michala Bulíře, proto chceme útok posílit," popsal Říha.

Hráči tento týden absolvují standardní testy na FTVS Praha a ve čtvrtek odjíždí k netradičnímu teambuildingu, kdy budou společně sjíždět Berounku. "Chtěli jsme to trochu změnit oproti předchozím sezónám. Jde nám o to, aby se hráči poznali. Máme tu nové zahraniční i české hráče. Někteří měli individuální suchou přípravu, takže se připojili teprve teď. Máme dvě stanoviště, kde rozděláme tábor, spát budeme ve stanech. Uvidíme, jak nám vyjde počasí," popsal Říha.

Do plného tréninku se indiáni vrátí začátkem srpna a první přípravné utkání je čeká 11. srpna od 17:30 proti šumperským Drakům.

 


Sdílet