Domácí série pokračuje, Energie hostí Mladou Boleslav | Sportovní Plzeň

 

 

Domácí série pokračuje, Energie hostí Mladou Boleslav

Josef Krebs19. 11. 2022


Foto: HC Energie Karlovy Vary


V tomto týdnu hráči Energie přivítali na svém ledě nejprve tým Olomouce, který po napínavém souboji porazili 3:2. Smolným byl pro karlovarské bojovníky páteční duel se Spartou, ve kterém pražskému týmu podlehli 1:5. Posledním hostem, který do Karlových Varů tento týden dorazí jsou Bruslaři z Mladé Boleslavi. Bude pro energetiky trojka šťastné číslo a podaří se jim třetí domácí zápas dovést k vítěznému konci? Tak to se dozvíme v neděli 20. listopadu v 15:30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit online nebo přímo na místě. Pokladny budou otevřeny hodinu a půl před zápasem.

O soupeři

K poslednímu zápasu vyrazili mladoboleslavští do Kladna, kde díky výhře v prodloužení získali dva body. Týmu z Mladé Boleslavi se poslední dobou moc nedařilo. Vítězství nad Kladnem přetrhlo šňůru šesti proher v řadě. Ze tří si však připsali po jednom bodu, protože tato utkání rozhodlo ve dvou případech prodloužení a utkání s Olomoucí až samostatné nájezdy. V extraligové tabulce jsou nyní Bruslaři na osmém místě právě za Energií, na kterou ztrácí jeden bod. O to bude vzájemné utkání zajímavější, protože oběma týmům by se tři body velmi hodily.

V týmu po loňské sezóně nezůstal skoro kámen na kameni a ze soupisky zmizelo hned sedmnáct jmen, jedním z nich je i David Bernad, který je nyní k vidění v obraně Energie. Klub opustil rovněž hlavní trenér a-týmu Radim Rulík. Toho nahradil Ladislav Čihák.

Do Mladé Boleslavi dorazilo devět hráčů. Mezi nimi je i brankář Filip Novotný, který z Energie odešel v loňské sezóně. Před reprezentační pauzou se tým z Mladé Boleslavi, stejně jako Energie, potýkal s poměrně rozsáhlou marodkou. Kromě marodky trápí Bruslaře i koncovky. Například Róbert Lantoši protrhl střeleckou smůlu až v patnáctém kole. Martin Beránek se poprvé prosadil až po jedenácti odehraných zápasech v duelu s Libercem, kdy jeho gól ukončil střelecký půst Mladé Boleslavi, který trval 158 minut a 17 vteřin.

A před kým by se svěřenci Davida Bruka měli mít na pozoru? Tvrdým oříškem pro karlovarské hráče bude mladoboleslavská obrana, ta v kombinaci s brankáři Gašperem Krošeljem (úspěšnost 93,49 %) a Filipem Novotným (úspěšnost 91,75 %) bude prubířským kamenem střeleckého snažení energetiků. Počet bloků obránců je úctyhodný. V počtech zblokovaných střel vede Radek Jeřábek, který má na kontě třicet jedna bloků. Za ním je s dvaceti devíti bloky David Štich o jeden míň má Martin Pláněk a Pavel Pýcha se může pochlubit dvaceti třemi bloky. Pozadu nezaostávají ani ostatní obránci. A jak to mají Východočeši s produktivitou? Nejproduktivnějším hráčem je se čtrnácti body Pavel Kousal (6 + 8). Očekávání naplňuje nováček Pontus Aberg, který zatím získal jedenáct bodů (2 + 9). Pomyslné třetí místo patří Janu Stránskému s deseti body (6 + 4).

Z kabiny Energie

Energetici mají se svým soupeřem hodně společného. I je před reprezentační pauzou hodně potrápila rozsáhlá marodka, která se ani zdaleka úplně nevyprázdnila. Karlovarským stále chybí David Kofroň, Martin Rohan a kapitán Tomáš Vondráček. Svěřence Davida Bruka také zlobí koncovka. To se ostatně projevilo v jejich posledním zápase, kdy podlehli Spartě 1:5.

V tomto týdnu to u energetiků zatím bylo opět nahoru a dolů. V úterý si v dohrávce 4. kola vyšlápli na Olomouc. Po dramatickém závěru vybojovali výhru 3:2. Zvlášť posledních několik sekund bylo neuvěřitelně adrenalinových nejen pro hráče a fanoušky, ale hlavně pro Štěpána Lukeše, který v brance předváděl neskutečné věci. U všech tří branek Energie byl Martin Kohout, který skóroval poprvé v letošní sezóně.

V pátek do Karlových Varů dorazila Sparta a v tomto utkání jakoby hráči Energie nebyli ve své kůži. Ta tam byla jejich bojovnost a zarputilost. Zpočátku se svými hosty drželi krok, ale po třetí inkasované brance se to zlomilo a karlovarským už nevycházelo skoro nic, zato pražanům se dařilo na co sáhli. O čisté konto připravil Jakuba Kováře útočník Jiří Černoch, jehož gól byl uznán až po prozkoumání videa.

V tomto týdnu se kádr Energie rozšířil o dva hráče. Tím prvním byl obránce Joona Huttula, jehož předchozím působištěm byl Mountfield HK, kam byl angažován s ohledem na marodku v týmu. Joona Huttula naskočil již do utkání proti Olomouci a hned si získal sympatie fanoušků. Vidět byl i v utkání se Spartou. Do tohoto utkání naskočila další posila, útočník Matěj Chalupa, který z Litvínova do Karlových Varů přišel zatím na měsíční zkoušku. Ve zmiňovaném utkání nastoupil v první lajně po boku Tomáše Rachůnka, pro něhož to bylo 400. utkání v dresu Energie, a Dávida Grígera. V jednu chvíli mu jenom o milimetry unikla prémiová branka v karlovarském dresu a to poté, co jeho střela rozezněla tyčku u Kovářovy branky.

Energetici před sebou nemají rozhodně snadné utkání. Sice v předchozím duelu tým BK Mladá Boleslav díky jediné brance, kterou vstřelil Dávid Gríger, porazili, ale o to víc budou Bruslaři usilovat o odvetu.


Sdílet