Dobrá zpráva pro plzeňské fanoušky. Dva odchovanci budou dál hájit barvy Škodovky - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Dobrá zpráva pro plzeňské fanoušky. Dva odchovanci budou dál hájit barvy Škodovky

Marie Osvaldová18. 1. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň


Hokejisté Lukáš Kaňák a Petr Kodýtek budou dál oblékat dres hokejové Plzně. Oba hráči podepsali s vedením klubu  dvouleté smlouvy. Jak Kodýtek, tak Kaňák jsou odchovanci plzeňské hokejové mládeže a v nejvyšší české soutěži oblékali pouze modrobílý dres.


„Jsem rád, že mi trenéři i vedení klub důvěřují a nabídli mi novou smlouvu. Od mladých let jsem hrál za Plzeň a také jsem tu poprvé nastoupil v extralize, proto jsem rád, že tu budu ještě dva roky pokračovat,“ uvádí obránce Lukáš Kaňák.


„Měl jsem i jiné nabídky, ale nakonec jsem se rozhodl znovu pro Plzeň. Věřím, že je to dobrý krok a že se tady budu i nadále posouvat,“ říká útočník Petr Kodýtek.


„Jsou to naši hráči, kteří v Plzni hokejově vyrůstali. A o to, abychom jim prodloužení jejich smluv nabídli, si svými výkony řekli,“ vysvětluje Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň. „Lukáš Kaňák je ve svém věku stále mladým bekem, který se může výkonnostně posouvat. S trenéry se shodujeme, že na hokejce je jeden z nejlepších obránců – co se týče kontroly puku a své role v přesilovce. Stále má potenciál se posouvat dále. Petr Kodýtek udělal také velký posun a jsme rádi, že i přes jiné nabídky se rozhodl u nás v Plzni zůstat. Věříme na základě jeho letošních výkonů, díky kterým si řekl o pozvánku na reprezentační turnaj, že se u nás bude dále zlepšovat. Vkládáme do něj velké naděje.“


HC Škoda Plzeň dlouhodobě do kádru seniorského A týmu začleňuje své odchovance. „Kluci, které chceme do týmu zapracovat, ale vždy musí mít určitou výkonnost,“ dodává Vlasák.


Sdílet