Děti z plzeňských mateřinek čekají Sportovní hry. Na finále dorazí olympijský vítěz! | Sportovní Plzeň

 

 

Děti z plzeňských mateřinek čekají Sportovní hry. Na finále dorazí olympijský vítěz!

Marie Osvaldová23. 2. 2023


Zdroj: Sportovní hry MŠ

Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle bude hostem finále Sportovních her mateřských škol v Plzni. Do základní části se zapojí více než 1 800 dětí, kteří postupně otestují své pohybové dovednosti.

TZ Sportovní hryDSC 0023Sportovní hry mateřských škol se letos konají už poosmé. Hry otestují pohybové dovednosti předškoláků ve čtyřech disciplínách – hodu do dálky, skoku z místa, člunkovém běhu a v podlézání a přelézání překážek. „Učitelky i jejich malí svěřenci se na soutěžení připravují měsíce dopředu, což koncepčně podporuje pohybové dovednosti dětí v našich zařízeních. To je v této složité době, kdy mají děti velmi málo pohybu, potřebné. Zároveň jsem velmi ráda, že Roman Šebrle vyslyšel moji prosbu a přijede podpořit naše plzeňské sportující předškoláky,“ uvedla Lucie Kantorová náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a cestovního ruchu.

Kvalifikace se uskuteční v městských obvodech Plzeň 1 až Plzeň 4 od 7. do 15. března. Vždy čtyři nejlepší kolektivy z každého obvodu postoupí do velkého finále, které se uskuteční letos 8. června na Atletickém stadionu města Plzně. Kromě kvalifikovaných kolektivů se ho zúčastní i mateřské školy ze všech ostatních plzeňských městských obvodů. O popularitě akce svědčí i fakt, že je přihlášeno všech 47 mateřských škol, které jsou zřízeny městem Plzní. Všichni účastníci finále – soutěžící i diváci – se mohou těšit, že akci navštíví také olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle. V rámci finálového dne navíc čeká na soutěžící děti i doprovod další bohatý program včetně propojení s aktivitami pro hendikepované děti nebo dobrovolný běh na 400 metrů, kde nejlepší získá titul Předškolák města Plzně.

TZ Sportovní hryDSC 0032„Kvituji nejen tradičnost tohoto projektu, ale zejména návrat do původního formátu kvalifikací a finále. Vždyť zdravá soutěživost se z našich dětech postupně vytrácí, a přitom je v životě tolik důležitá. Už se těším na výkony dětí a povzbuzování jejich kamarádů. I já budu fandit osobně na místě,“ řekl radní města Plzně pro podporu sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

 


Sdílet