Deset minut hrůzy. Náročný týden zakončila Viktoria domácím debaklem se Slováckem | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová12. 11. 2023

ilustrační. Foto: FCVP

Před týdnem slavili na Slávii, ve čtvrtek proti Záhřebu. Náročný týden si ale vzal svoji daň v nedělním 15. kole Fortuna ligy. V něm fotbalisté Plzně prohráli doma se Slováckem vysoko 1:4. Západočechy sice poslal v první půli do vedení Tomáš Chorý, hosté ale těsně před poločasem snížili a v rozmezí 63. a 72. minuty dalšími třemi góly rozhodli o své jednoznačné výhře.

Trenér Koubek udělal po náročném týdnu několik změn v sestavě. Po delší době se na hřiště od úvodních minut dostali například Libor Holík a Jan Sýkora. Jako první v zápase zahrozili hosté, Petrželova střela skončila na břevně, následně ale sudí dopískl postavení mimo hru, a tak bylo vzrušení zbytečné. Skóre se nakonec měnilo v 17. minutě. Cadu našel centrem naprosto nepokrytého Tomáše Chorého, který se hlavou nemýlil. Obrana Slovácka se nepoučila a o dvě minuty později mohla být ráda, že Holík není žádným velkým hlavičkářem. Krajní bek Viktorie totiž trefil jen prostor, kde stál připravený Heča. Ve 30. minutě tváří v tvář gólmanovi Slovácka nezaváhal Jirka, jeho radost byla ale předčasná. O gól ho připravil ofsajd. Za další dvě minuty podržel Moravany Heča proti Sýkorovi a při dorážce Jirky pak horní tyč. Krátce před poločasem se hosté dočkali z ničeho nic vyrovnání. Doskiho střelu skryl pro Staňka Dweh tak nešťastně, že míč zpozoroval až v momentě, kdy mířil kolem něj k tyči.

Překlopit vedení zpět na stranu Viktorie mohl hned po příchodu ze šaten Dweh, zblízka ale hlavičkoval pouze do Heči. Krátce poté neprostřelil gólmana Slovácka ani osamocený Sýkora. Po hodině hry se pak začaly dít věcí. Nejprve v 63. minutě krásnou střelou poslal Slovácko do vedení Havlík, o tři minuty později uklidil odražený míč do sítě Juroška a deset minut hrůzy uzavřel po obrovské hrubce Kalvacha čtvrtou ranou znovu Havlík. O osudu zápasu tak bylo rozhodnuto, jeho závěr tak probíhal už v poklidném duchu, ve kterém ani jeden z týmů už výrazněji nezahrozil.