Derby pro Plzeň. Lang vstřelil v prvním extraligovém zápase dva góly | Sportovní Plzeň

Derby pro Plzeň. Lang vstřelil v prvním extraligovém zápase dva góly

Marie Osvaldová8. 1. 2021

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve 33. extraligovém kole Karlovy Vary 4:3. Dvěma góly se na výhře podílel ve svém prvním extraligovém zápase navrátilec z mistrovství světa juniorů Martin Lang. Další góly přidali Petr Straka a Jakub Pour.

Plzeň nastoupila do derby s trojicí reprezentantů, kteří se vrátili z mistrovství světa, do branky se pak podruhé za sebou postavil hrdina z pondělního zápasu proti Třinci Dominik Pavlát. A od začátku zápasu se rozhodně nenudil. Plzeňského gólmana ostřeloval především Lauko s Kašem. Největší šanci měl pak v polovině třetiny Flek, který využil chyby Plzeňanů na buly. Na Pavláta si ale český reprezentant nepřišel.

Ve druhé třetině Plzeň přišlápla plyn, nejprve měl velkou šanci Pour, ve 28. minutě pak Novotný vychytal nájezd Gulaše. Ve 31. minutě přišly velké chvíle Martina Langa. Devatenáctiletý útočník v průběhu 25 vteřin vstřelil dva góly. Oba z pravého kruhu a oba po přihrávce Petra Kodýtka. Snížit hned mohl Vondráček, jenže Pavlát dál držel nulu. Plzeňský gólman nakonec kapituloval ve 38. minutě. Gulaš nepohlídal Skuhravého a veterán ve vlastním oslabení trefil přesně.

Tak, jak druhá třetina končila, tak začala ta třetí. Ve 43. minutě dostal na levém kruhu hodně prostoru Koblasa, jeho ránu Pavlát vyrazil do vzduchu, ale stejný hráč z těžkého úhlu pohotově dostal puk dorážkou do sítě. Karlovarští byli na koni, do vedení mohli jít po střele Lauka či úniku Fleka, jenže Pavlát odolal a v 50. minutě tak udeřili hráči Škodovky. Suchého střelu vyrazil Novotný před sebe a dojíždějící Petr Straka uklidil puk do branky. V 56. minutě navíc indiáni využili přesilovku. Přikryl vyhrál puk na Kaňáka, ten našel Jakuba Poura a jeho dělovka rozvlnila síť za Novotným počtvrté. Energie se ale nevzdala a o dvě minuty později snížila opět na rozdíl jedné branky zásluhou Graňáka. V závěru už ale hostům nepomohla ani power-play.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Hodnotí se mi to dobře, vyhráli jsme za tři body. Ale máme velké rezervy hlavně hry s pukem, trochu přehrávání v útočném pásmu. Všichni nás přestřílejí. Musíme zjednodušit přechod přes pásmo. Ale jsem rád, že i tým za stavu 2:2 dokázal znovu odskočit."