Další venkovní ztráta. Plzeň veze z jihu Čech jen bod | Sportovní Plzeň

Další venkovní ztráta. Plzeň veze z jihu Čech jen bod

Marie Osvaldová28. 11. 2020

Další venkovní ztráta bodů přišla na hřišti Českých Budějovic. Viktoriáni měli v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY na jihu Čech několik gólových příležitostí, ale ani jednu nevyužili, stejně tak se neprosadili domácí. Zápas tak skončil 0:0.

Západočeši nabuzeni napravit zklamání ze Zlína vlétli do zápasu jako uragán, hned v úvodní minutě měli velkou šanci! Po centru Aleše Čermáka zakončoval Jan Kopic, následně Jakub Brabec z malého vápna mířil nad břevno. Budějovice však rychle odpověděly neméně menší možností na otevření skóre – van Burenův únik vychytal Hruška, Javorek pak netrefil odkrytou bránu. Nebezpečnou pumelici ze střední vzdálenosti v další šanci vyslal Lukáš Kalvach, domácí gólman však skvěle vyrazil. A když po centru Jana Kopice hlavičkoval těsně vedle brány Zdeněk Ondrášek, tak první poločas skončil na Střeleckém ostrově bez branek.

Červenomodří pokračovali v aktivním výkonu i po změně stran, ale střela Davida Limberského letěla nad břevno a s pokusy Radima Řezníka a Zdeňka Ondráška si Vojtěch Vorel poradil. Velkou příležitost ke skórování si po trase Limberský – Čermák připsal Pavel Bucha, jenže se mu v nadějné pozici nepovedlo zakončení tak, jak by si mladý záložník představoval. Svěřenci trenéra Adriana Guľy nedotáhli proti Dynamu několik slibně nadějných šancí, a protože se neprosadili ani domácí, tak utkání na jihu Čech skončilo bez branek.