Čtyři atleti ŠKODY Plzeň jedou na Evropský pohár ve vrzích

Plzeň5. 5. 2021


Foto: Martin Edlman

Letos se 8. a 9. května uskuteční jubilejní 20. ročník Evropského poháru ve vrzích a hodech. Do chorvatského Splitu se vedle zahraniční a české seniorské špičky úspěšně nominovali hned čtyři mladí závodníci AK ŠKODY Plzeň.

Premiérový start na tomto prestižním mítinku čeká Kryštofa Kozače, který se představí v soutěži oštěpařů do 22 let. V loňském roce vybojoval v novém osobním rekordu mistrovský titul na národním šampionátu do 22 let, když téměř atakoval hranici 71 metrů. V Chorvatsku se Kryštof pokusí splnit limit na letošní vrchol v podobě mistrovství Evropy do 22 let.

Foto: Martin Edlman

Ve stejné kategorii, ale v sektoru disku uvidíme hvězdná plzeňská dvojčata Forejtovi. Michal a Jakub vybojovali na evropském šampionátu juniorů 2019 stříbrnou a bronzovou medaili a tento skvělý sourozenecký výsledek určitě budou chtít zopakovat v nabité konkurenci na ME do 22 let. Oba mají své osobní rekordy za magickou hranicí 55 m, a tak jsou jasnými adepty na splnění přísného kvalifikačního limitu. Jedinou ženou ze Škodovky bude diskařka Barbora Tichá. Tato mistryně republiky do 22 let z posledního národního šampionátu s osobním rekordem 51.06 m se také bude chtít po náročné zimní přípravě na začátek sezóny blýsknout dalekými hody a přiblížit hranici limitu.

Všichni jmenovaný si pro potřebu splnění limitu budou muset vytvořit nové osobní rekordy. Po náročné zimní přípravě doufáme v klubu, že se to povede třeba hned tímto prvním závodem.


Sdílet