Cheerleading - Mistrně světa jsou z Plzně - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Cheerleading - Mistrně světa jsou z Plzně

Plzeň6. 6. 2022


Zhruba před měsícem získal Český reprezentační tým ve sportovním cheerleadingu, zlato na juniorském mistrovství světa ve Spojených státech amerických.  Pod vedením trenérky Nikoly Dohnalové a asistentky Dominiky Svitákové předvedl nejlepší sestavu ve své divizi (AllGirl Advanced). Čtyřiadvacítka děvčat tak v Orlandu na Floridě vybojovala titul mistryň světa. Druhé skončilo Mexiko, bronz braly mladé Chilanky. Součástí  Týmu byly i juniorky z plzeňského klubu Blue Wings Cheerleaders Kristýna Výborná a Michaela Šollarová, které náležitě a úspěšně reprezentovali město Plzeň.

Sportovní cheerleading byl v roce 2021 uznán Mezinárodním olympijským výborem a dělal si dokonce ambice, že by se mohl prosadit i do programu her v Los Angeles 2028.

V plzeňském kraji se cheerleadingu věnuje místní klub Blue Wings Cheerleaders, který dlouhodobě slaví úspěchy v rámci českých soutěží. Jedná se o sport, který spojuje prvky tance, akrobacie na zemi i ve vzduchu a atraktivní lidské pyramidy. Sportovní cheerleading se dělí na dvě divize: akrobatickou a taneční. Závodní sestava trvá 2,5 minuty a je předváděna na hudbu 16 až 24 sportovci najednou.


Sdílet  
2. 6. 2022

Mé vzpomínky na Plzeň? Dvoupatrový byt a pád do řeky při krmení káčátek, říká Zdeněk Sedlák

Další článek:


Videa