ČESKÝ skateboardový pohár 2022 | Sportovní Plzeň

 

 

ČESKÝ skateboardový pohár 2022

Plzeň20. 7. 2022Plzeň se výstavbou Škoda skateparku zařadil mezi ty města v ČR, kde se nachází špičkové podmínky pro konání závodu ve skateboardingu a skatepark se aktuálně řadí mezi nejzajímavější skateparky v ČR.

Česká asociace skateboardingu připravuje letošní nejvyšší závodní sérii ve skateboardingu, a díky příkladnému vztahu města ke sportu, zde chceme uspořádat zastávku českého skateboardového poháru. Závod se uskuteční pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně pana Mgr. Romana Zarzyckého.

Samotný závod je určen pokročilým sportovcům.

V rámci série se sestavuje průběžné pořadí jezdců, stejně jako jezdkyň a svůj samostatný žebříček mají i junioři do 23 let.

Závodit se bude v disciplínách Street (překážky simulující běžnou ulici) a Bowl (základ názvu pochází z Kalifornie, z vypuštěných bazénů s radiusy místo stěn - bowl), abychom plně využili možnosti skateparku.

V místě konání bude k dispozici občerstvení, toalety, doprovodný program ve formě informačních stánků s materiály zaměřenými na skateboarding, instruktoři na lezecké stěně a po celý den bude k dispozici speaker a DJ.

Závod je součástí nejvyšší české série závodů ve skateboardingu a přímo ovlivňuje složené české reprezentace na rok 2023, s možným postupem na LOH 2024 v Paříži.

Orientační časový harmonogram Street / Park:
9:30 Registrace jezdců přihlášených přes Liveheats.com
11:30 Kvalifikace Street
13:30 Kvalifikace Park
14:30 Finále Park
15:00 Semifinále Street
16:00 Finále Street
17:00 Best Trick
18:30 Vyhlášení výsledků

https://www.czechskateboarding.cz/kalendar-akci/csp-2022-plzen

 


Sdílet