Vánočnímu botokrosu vládli atleti a orientační běžci | Sportovní Plzeň

Vánočnímu botokrosu vládli atleti a orientační běžci

Plzeň26. 12. 2021

KOS Slavia Plzeň

Na štědrý den bylo v Lobezském parku opět plno. Klub orientačních sportů Slavia Plzeň zde uspořádal již 35. ročník Lobezského botokrosu – memoriálu ing. Štěpána Kodedy. Na start se postavilo 161 závodníků, nejmladším byl sotva 1 rok, nejstarší účastník Petr Janový oslavil již 76. narozeniny.

V hlavních kategorií zvítězili favorité. Mezi ženami běžela nejrychleji na trati 1 vánoční míle suverénně atletka plzeňské Škodovky Anna Suráková, na druhém místě doběhla Karolína Kamenická a na třetím její sestra Barbora Šiková, obě z orientačního klubu Lokomotiva Plzeň. V mužích byl průběh závodu o něco vyrovnanější, dvě kola na čele spolupracovala trojice Matěj Kamenický, Přemek Švarc a Jiří Valeš. V posledním, třetím kole, poměrně náročné a kopcovaté trati v Lobezském parku vystupňoval své tempo orientační běžec Matěj Kamenický (OK Pardubice) a doběhl si zde pro premiérové vítězství. Druhé místo kontroloval býv. olympionik a stále výborně běhající Přemek Švarc. Pro bronz si doběhl další zástupce orientačních běžců – Jiří Valeš z OK Lokomotivy Plzeň, který odrazil mohutně finišujícího Vlastimila Šroubka z AK Škoda Plzeň.

Na startu se v rámci zimní přípravy objevil i kanoista Radek Šlouf (Dukla Praha) - bronzový medailista na deblkanoi z OH v Tokiu.

Závod probíhal v přátelské vánoční atmosféře a pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně pana Mgr. Zarzyckého. Organizátoři tímto děkují za podporu městu Plzeň.