Boj v Evropě začíná! Talent přivítá lotyšského mistra | Sportovní Plzeň

 

 

Boj v Evropě začíná! Talent přivítá lotyšského mistra

Josef Krebs5. 11. 2022


Foto: Talent Plzeň


Talent tým Plzeňského kraje vstoupí o víkendu do bojů v pohárové Evropě, ve 2. kole EHF European Cup přivítá lotyšského mistra Tenax Dobele. Oba zápasy se hrají v městské hale na Slovanech, v sobotu i v neděli vždy od 18 hodin.

"Viděl jsem tři jejich zápasy na videu, ale bylo poměrně těžké něco najít, protože v lotyšské soutěži Dobele vyhrává rozdílem třídy. V posledním zápase dalo 59 gólů, jindy jich nastřílelo 30, 40, ale úroveň soupeřů byla nižší," připomněl jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl poslední ligovou výhru nad Latgols 59:26. 

Lotyšský šampion byl stejně jako plzeňský Talent nasazený přímo do 2. kola EHF European Cupu, v pohárové Evropě není žádným nováčkem. Třeba loni došel ve stejné soutěži až do 3. kola, když sice vyřadil běloruský HC Masheka, ale pak nestačil na řecký P. A.O. K. Do třetího kola Challenge Cupu prošel i v roce 2019.

Vedle domácí nejvyšší soutěže, v níž je pouze sedm týmů, hraje Tenax Dobele i Baltskou ligu, kde se střetává i s litevskými a estonskými kluby. V jedné ze dvou šestičlenných skupin je tam se nachází na čtvrtém místě, když vyhrálo v litevském Amberu (36:24), ale podlehlo dalšímu klubu z této země Sviese (27:34) i estonskému Pölva Serviti (28:36), který před dvěma lety vyřadil pražskou Duklu.

"Tenax je aktivní mužstvo, velmi dobře fyzicky připravené, v sestavě má vysoké a statné chalany. Věří si na obranu 0-6, která je schopna spolupracovat s gólmanem a ve středu linie bude složitější se přes ni probít," naznačil trenér Talentu, co vypozoroval při studování videa. "Šance vidím přes krajní obránce, takže naším cílem bude defenzivu roztáhnout, rozběhat, dostat ji do pohybu," doplnil Petr Štochl.

Ale, že by byli jeho svěřenci favority odmítá. "Jenom z videa se to strašně těžko posuzuje. Nicméně je možné říct, že nejsou výrazně lepší než my, takže máme šanci na postup. Až soupeře uvidíme hrát naživo, budeme chytřejší," dodal kouč plzeňských házenkářů a vítá, že se oba zápasy hrají v Plzni.


Sdílet