Bílek po obnovené premiéře: První půle v pořádku, pak jsme se nechali zatlačit | Sportovní Plzeň

 

 

Bílek po obnovené premiéře: První půle v pořádku, pak jsme se nechali zatlačit

Marie Osvaldová14. 5. 2021


Začátek ideální, relativně rychlé vedení, ale místo uklidnění ztráta půdy pod nohama a prohra 1:3. „První půli jsme odehráli v pořádku. Dokud jsme je správně dostupovali a jejich klíčoví hráči se nedostávali do hry, tak jsme drželi hru, kterou jsme chtěli hrát. Ve druhé půli jsme se nechali hodně zatáhnout do defenzivy, naše kombinace vázla, nedostali jsme se do správného držení míče a byli jsme pod tlakem,“ mrzelo Michala Bílka po utkání na Spartě.

"Předešlé dva zápasy na Slavii (porážka 1:5) a s Příbramí (3:3) nevyšly, dostalo se spoustu branek. Chtěli jsme víc hrát ze zabezpečené obrany, nicméně nebylo úkolem hrát takhle hluboký blok," řekl bývalý trenér českého národního týmu, který Plzeň krátce vedl už v ročníku 2006/07.

Na přípravu měl nový plzeňský kouč pouze dva dny. I během krátké doby změnil rozestavení se třemi beky, pěti záložníky a dvěma hráči v útoku. „Je to náročné na běhání, třeba half beci mají za úkol hodně podporovat ofenzivu a správně se zasouvat do defenzivy. Je to náročný systém, ale jak říkám, v prvním poločase jsme si s ním poradili dobře. Bohužel ve druhé půli jsme nepřidrželi míč a dostávali jsme se pod tlak. Nebylo to úplně jednoduché pro hráče, protože byli zvyklí na něco jiného. Je pravda, že co se týče kombinační stránky, jsme čekali o něco víc,“ řekl šestapadesátiletý kouč.

Šanci na první výhru po obnovené premiéře na lavičce Viktorky bude mít Michal Bílek už v neděli znovu v Praze, kdy se Plzeňané představí v Ďolíčku proti Pardubicím. A ve svůj tým má důvěru. „Jsou tady velmi dobří hráči, kteří už prokázali svoji kvalitu a já věřím, že se zvedneme. I zápas na Spartě mi ukázal, že mužstvo pracuje dobře,“ uzavřel Bílek hodnocení duelu se Spartou.


Sdílet