Baďouček si pochvaluje suchou přípravu. Jediná komplikace? Odchod Poura - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Baďouček si pochvaluje suchou přípravu. Jediná komplikace? Odchod Poura

Marie Osvaldová5. 7. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Náročná suchá příprava skončila druhým šumavským soustředěním. Hokejisté Plzně teď nastoupí na dovolenou, společně se opět sejdou až na ledě. "Splnili jsme si vše, co jsme si naplánovali. Teď končíme závěrečný blok, který byl asi nejnáročnější, na druhou stranu byl posledním před dovolenou," prohlásil nový kouč Václav Baďouček.

Letošní suchá příprava byla nezvykle dlouhá. Jak to hráči zvládali?
Bylo poznat, že v některých fázích, ne, že by pracovní morálka opadala, ale únava byla na klucích znát. Všichni se s tím ovšem vypořádali velice dobře, a nebylo tak potřeba na ně nějakým způsobem výrazněji tlačit.

Můžete popsat, jak konkrétně příprava vypadala?
První blok byl zaměřený spíše do objemu, byl poměrně hodně náročný. Poté jsme se přesunuli k rychlosti a koordinačním cvičením. Zařazovali jsme i hry, přeci jenom hrajeme hokej, proto i v létě chceme něco hrát. Až mě překvapilo, jak si kluci při fotbalových utkáních s balonem rozumějí a mají k němu správné herní myšlení. Což je pozitivní zpráva, protože někdy se setkáte s tím, že když dáte zejména mladším hokejistům balon, tak je to pro ně spíše nebezpečné. (úsměv) To se u nás naštěstí nestávalo, kluci vše zvládali. A i další hry, například v menších skupinách, kdy se jednalo o fyzicky náročná cvičení.

Prý jste si zahráli i ragby..
My jsme toto s Milošem vyzkoušeli již v Pardubicích, jedná se o trénink v pěti hráčích, kde se dají improvizovaně využít i prvky z hokeje. Myslím si, že to kluky bavilo, byly tam i některé pěkné zákroky, přiblížili si tak trochu hokejové souboje.

Dá se už říci, jak na vás tým působí?
Chtěl bych všechny pochválit, přístup byl dobrý od těch nejstarších po nejmladší. Je poznat, že jsou kluci na tvrdou práci zvyklí. Není koho hanit, na led půjdeme dobře připraveni.

Vykrystalizoval se již ve vašich očích lídr?
Někoho již v hlavě mám, ale nechtěl bych nyní ještě nic prozrazovat. Myslím si ale, že pro něj s kolegy najdeme shodu.

Jak jste si s kolegy sedli v trenérském štábu?
Za sebe musím říct, že náš kolektiv se zatím krystalizuje velice dobře. Doufám, že od nás se to přenese i na kluky. I když parta je skvělá, není zde žádný problém. To je základ toho, že mužstvo bude fungovat i na ledě.

Jak velkou je pro vás komplikací, že na poslední chvíli odešel Jakub Pour?
Samozřejmě, odešel nám vysoký a důrazný útočník. Navíc nyní ten odchod přišel velmi pozdě, na hráčském trhu je již téměř vše rozebráno. Byť se nám naskytla jedna velmi zajímavá možnost, tak jednání druhé strany bylo takové prapodivné, tak z toho nakonec sešlo. My jsme si od toho nyní s kolegy dali pauzu, nechceme se nějak unáhlit, ale pokusíme se ještě v průběhu léta Kubu nahradit.

Po soustředění následuje volno. Máte již vy osobně plány na dovolenou?
Částečně si ji užiju doma, částečně v zahraničí, chystáme se s manželkou do tepla. Moc se ale již těším na led, protože suchá příprava je taková bezstarostná, ale led je jiný, to je hokej.


Sdílet