Ani napodruhé to nevyšlo. Plzeň nestačila v Lize mistrů na Inter | Sportovní Plzeň

Ani napodruhé to nevyšlo. Plzeň nestačila v Lize mistrů na Inter

Marie Osvaldová13. 9. 2022

Hodně toužili napravit debakl 1:5 z Barcelony, ani druhé utkání Ligy mistrů proti papírově nejschůdnějšímu soupeři ale fotbalistům Viktorie Plzeň nevyšlo. Západočeši na domácím hřišti prohráli s Interem Milán 0:2. Hosty poslal do vedení v první půli kanonýr Edin Džeko, v 60. minutě pak zkomplikoval jakoukoli snahu o vyrovnání Bucha, který za hrubý faul vyfasoval přímou červenou kartu. Pojistku pro Inter přidal 20 minut před koncem Dumfries.

Do první šance se po rohovém kopu probojoval Francesco Acerbi, jeho pokus zblízka však vychytal Jindřich Staněk. Ve 20. minutě se poprvé měnilo skóre utkání, po pěkné akci Interu se dostal míč na hranici vápna až k Edinu Džekovi a ten se v devátém utkání proti Viktorii trefil už podesáté. Ten měl v závěru poločasu ještě jednu tutovku, tu ale výborně zneškodnil Staněk.

Hned zkraje druhé půle měl obrovskou příležitost ke zvýšení Robin Gosens, jeho hlavičku vytáhl konečky prstů Staněk, stejně tak nedovolil o pár vteřin později Džekovi znovu skórovat. Po hodině hry byl v už tak těžkém zápase vyloučen Pavel Bucha a viktoriáni dohrávali v deseti. Až v menším počtu hráčů se Plzeň dostala do první velké šance, střela ve vápně v podání Jana Sýkora ale byla zblokována na roh. Dvacet minut před koncem Nerazzurri využili rychlý protiútok, kdy Džeko vysunul Dumfriese a bylo to 0:2. V závěru nakonec musel vytasit skvělý zákrok i na druhé straně André Onana, když vytáhl na roh hlavičku střídajícího Fortuneho Basseyho.