AK Škoda Plzeň vítězem atletické extraligy | Sportovní Plzeň

 

 

AK Škoda Plzeň vítězem atletické extraligy

Plzeň23. 8. 2021


Foto: AK Škoda Plzeň


Vytoužený sen se stal skutečností. Poprvé v historii je plzeňská atletika na absolutním extraligovém vrcholu. Po suverénním vítězném triumfu v Brně přidaly plzeňské atletky druhé místo na pražské Julisce, což je právem posouvá na extraligový trůn pro rok 2021.

Druhé kolo přineslo více než nervy drásající souboj všech hlavních aspirantů na medaile v podobě USK Praha, Olymp Brno a Dukla Praha. Nakonec ovšem rozhodl pouhý jeden bod ve prospěch Plzně, který pro AK ŠKODU Plzeň znamená zlaté oslavy. Gigant USK Praha, který má sestavu nabitou reprezentantkami, se tak musel sklonit před vášnivě závodícími atletkami z Plzně. Plzeňský tým tvoří pevné a početné jádro odchovankyň, které jsou v našem klubu od svých mládežnických let nebo dokonce od mala. To dodává škodováckému triumfu ten správný punc zlata, že v Plzni dokážeme vychovat a dlouhodobě pracovat s největšími talenty české atletiky.

Senzací končí i extraligová sezóna mužů, kteří berou poprvé v historii celkově 3. místo v atletické extralize. Tým mužů je pro změnu napěchován plzeňskými mladíky, kteří v roce 2019 triumfovali na juniorském evropském poháru mistrů. Jen jeden klub v ČR má na stupních vítězů oba své extraligové týmy, a tou je právě tým Plzně. Již tento víkend proběhne v Plzni MČR mužů a žen do 22 let, kde nastoupí všichni plzeňští atleti v plné sestavě a budete se moci sami na vlastní oči přesvědčit, že plzeňská atletika patří k těm nejlepším v zemi. V plzeňském dresu se můžete těšit třeba na úřadujícího mistra Evropy do 22 let ve skoku vysokém Jana Štefelu nebo hvězdy nové atletické generace Lindu Suchou, bratry Forejtovi nebo letošní finalistku z mistrovství světa juniorek v oštěpu Petru Sičakovou. A to je jen zlomek potenciálních medailistů v dresu plzeňské Škodovky, kteří se 28. a 29. 8. představí na Atletickém stadionu města Plzně.


Sdílet