AK ŠKODA Plzeň ulovila na hostování hvězdná jména - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

AK ŠKODA Plzeň ulovila na hostování hvězdná jména

Plzeň3. 5. 2021


Foto: Edlman

Příprava na atletickou sezónu probíhá také mimo stadion, kde se domlouvají nové posily a plzeňský klub na rok 2021 ulovil hned několik zvučných jmen na hostování.

Příprava na atletickou sezónu probíhá také mimo stadion, kde se domlouvají nové posily a plzeňský klub na rok 2021 ulovil hned několik zvučných jmen na hostování. V extraligovém týmu žen uvidíme několikanásobnou republikovou medailistku v hodu oštěpem Nikol Tabačkovou, která do Plzně přichází z Ostravy Poruby a v roce 2017 vybojovala mistrovský titul na juniorském ME a je držitelkou českých rekordů v mládežnických kategoriích.

Foto: Adolf Horsinka

Hned několik mládežnických rekordů ČR má na svém kontě sprinterka z Jablonce Adéla Novotná, která bude mít po loňském zranění druhou šanci zazářit v modrobílém dresu. Na soupisce Plzně s ní bude i její oddílová kolegyně Vendula Štanclová, která se pyšní dvěma stříbry z HMČR juniorek. Z Českých Budějovic přichází překážkářká Tereza Babická, mezi jejíž největší úspěch patří překonání žákovského rekordu ČR na 200 m př. Babickou uvidíme také v dálkařském sektoru, a to spolu s další posilou z Jičína Danielou Volnou. Daniela je loňská mistryně ČR do 22 let a své skokanské umění bude předvádět také jako členka týmu juniorek. Zbrusu novými posilami extraligového týmu mužů budou závodníci ze Sokola České Budějovice. Sprinter Tomáš Němejc vybojoval stříbro na MČR do 22 let na trati 200 m a již několikrát oblékl národní dres na vrcholných mládežnických akcích.

Foto: Adolf Horsinka

Skokan Tomáš Kratochvíl vlastní velkou sbírku republikových medailí z mládežnických šampionátů a je držitelem žákovského národního rekordu ve skoku dalekém. Nově budeme mít své zástupce také v soutěžích chůze, kde se o body budou prát věkem ještě junioři Jaromír Morávek, který v loňském roce pokořil český dorostenecký rekord v chůzi a na letošním HMČR juniorů se stal jasným mistrem ČR, a Adam Zajíček, který se stihl blýsknout bronzem na letošním MČR dospělých.

Foto: Edlman

Oproti těmto nováčkům ví Jakub Davidík ze Stříbra, jak se závodí mezi českou špičkou. Tento několikanásobný český rekordman a dvojnásobný medailista z Evropského olympijského festivalu mládeže 2017 (bronz) a 2019 (zlato) na 800 m bude i letos velkou běžeckou posilou modrobílých, a to jak mužského, tak juniorského týmu. Za obě družstva bude závodit také běžec a tréninkový partner Davidíka Štěpán Trávníček, který svou první velkou medaili získal na loňském MČR dorostenců na trati 800 m


Sdílet