Plzeňská atletika ulovila na hostování zvučná jména - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeňská atletika ulovila na hostování zvučná jména

Od Plzeň - 5. 5. 2020


Jakub Davidík

Extraligový tým žen již loni potvrdil svou sílu, když na MČR družstev mužů a žen vybojoval stříbrné medaile, a tým mužů skončil na čtvrtém místě. V celkovém součtu tak patřilo plzeňské Škodě republikové stříbro. Úspěšný tým je tvořen zejména z odchovanců domácího klubu a tak to zůstává i pro letošní rok. I přesto se vedení klubu rozhodlo posílit jej pro tuto sezónu o velká jména.

Adéla Novotná

V ženské kategorii hlásí příchod vycházející hvězda českého sprintu, kterou je teprve sedmnáctiletá Adéla Novotná. Adéla je národní rekordmankou a několikanásobnou medailistkou z mistrovství republiky. Tato letošní halová dorostenecká mistryně na tratích 60 metrů a 200 metrů přichází z Jablonce nad Nisou a bude jistě velkou oporou ženského družstva. Další vycházející hvězdou je mistryně Evropy z roku 2017 v hodu oštěpem Nikol Tabačkové z Ostravy. Svěřenkyně Jana Železného po loňské smolné neúčasti na ME do 22 let bude mít určitě letos velkou touhu předvést právě v Plzni své umění v plné síle. Dlouholetou posilou klubu je také dvojice českých reprezentantek, a to velezkušená běžkyně Kateřina Hálová ze Zlína a diskařka Barbora Tichá z Chrudimi. Plzeňské řady rozšíří nově také loňská juniorská mistryně republiky v dálce a víceboji Daniela Volná z Jičína. Svoji všestrannost potvrdila na letošním halovém MČR juniorů a juniorek, kde na trati 200 metrů vybojovala bronzovou medaili.


Tým mužů se bude opět opírat o dravé mládí Jakuba Davidíka ze Stříbra. Osmnáctiletý český rekordman na tratích 800 metrů a 1500 metrů a zlatý medailista z Evropského festivalu olympijských nadějí bude součástí nejen extraligového týmu, ale i toho juniorského. Loňský mistr ČR na 200 metrů a finalista juniorského ME na stejné trati Daniel Vejražka již loni za Škodovku závodil a byl součástí zlatého juniorského týmu. Další posilou je závodník Dukly Praha a bývalý škodovák Jiří Kubeš, který jako stříbrný medailista z letošního halového MČR mužů a žen bude také jistě oporou mužského týmu. Z Otrokovic na hostování přichází dvaadvacetiletý Tomáš Janeček, který je bronzovým medailistou z loňského mistrovství ČR dospělých v trojskoku.


Sdílet