A zase ty nájezdy! Škodovka veze z Brna bod | Sportovní Plzeň

A zase ty nájezdy! Škodovka veze z Brna bod

Marie Osvaldová5. 11. 2021

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté prohráli ve 22. extraligovém kole na ledě Komety Brno 1:2 na nájezdy. Domácí poslal do vedení na začátku druhé třetiny Holík, svým prvním gólem v nejvyšší soutěži ale ve 38. minutě srovnal Václav Adamec. O osudu utkání nakonec musely rozhodnout nájezdy. A v nich Plzeň potvrdila, že se jí vůbec nedaří, když se prosadil pouze Mertl.

Hned po půl minutě se dostal ke střele plzeňský Petr Kodýtek, rána ovšem neměla gólové parametry a Klimeš bez problémů vyrazil kotouč mimo svou bránu. Začátek duelu se obecně hrát ve velmi opatrném duchu, až v osmé minutě ujel hostující obraně Martin Zaťovič, útočník Komety následně mířil nad rameno Pavláta, leč k jeho radosti puk skončil na tyči. Lépe si nevedl ani jeho spoluhráč Pavlík, jenž se dostal až před branku Plzně, tváří v tvář Pavlátovi ale neuspěl, betony gólmana k sobě sklaply včas. Poté se o slovo přihlásila i Škodovka, Jan Schleiss mířil od pravého mantinelu na bližší tyč, tam ovšem místo nebylo. Nedlouho poté se po přihrávce Kodýtka dostal v útočném pásmu ke kotouči Pavel Musil, jeho pokus mířil nad vyrážečku, Klimeš jeho střelu vyrazil do rohu hřiště. Úvodní dvacetiminutovka tak branku nenabídla.

Úvod druhé periody patřil spíše hostům, Michal Bulíř se pokoušel tečovat před Klimešem poletující kotouč, branku těsně minul. Kometa působila ospale, jenomže nakonec to byla ona, která šla v zápase jako první do vedení. Indiáni zaváhali poblíž vlastní střídačky ve středním pásmu, po rychlé přihrávce se dostal do úniku Petr Holík a přesnou ranou k levé tyči otevřel skóre. V polovině utkání Brno dlouho kombinovalo během přesilové hry, nakonec se k puku dostal opět Holík, jehož následná přihrávka se odrazila od bruslí obránce do brankoviště a Pavlát musel být hodně pozorný, aby puk zastavil. Poté velkou rychlost nabral Luboš Horký, jeho pokus ale plzeňský brankář udržel před brankovou čárou. Dvě a půl minuty před koncem nadvakrát pálil z pravé strany Martin Lang, puk se poté odrazil před prázdnou bránu, kde stál připravený Václav Adamec a ten lehkou dorážkou vstřelil svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži. V samotném závěru mohl skóre na hostující stranu překlopit Filip Suchý, trefil však jen připravenou lapačku Klimeše.

řetí třetinu odšpuntoval Tomáš Mertl, jenž dostal přihrávku od Bulíře na brankoviště, hostující útočník však těsně minul. Po následně opatrně hře měly oba celky dobrou šanci na to jít do vedení. Nejdříve Kantner ujel po levé straně a jeho střela jen těsně minula bránu. Na druhé straně byl v dobré pozici Mueller, ale ani on nepřekonal brankáře. Poté pálil Dzierkals, který dostal prostor na levém křídle, Klimeš se ale rychle přesunul a puk zkrotil na svých betonech. Vzápětí zkoušel domácího brankáře překonat Gustaf Thorell, který od zadního mantinelu nahazoval kotouč před branku a nechybělo moc, aby si Klimeš srazil puk za svá záda. V závěru třetí periody měl v početní výhodě velkou šanci Marcel Haščák, který pálil z levého kruhu do poodkryté brány, Pavlát se však stačil rychle přesunout a zabránil tak jasnému gólu. Zápas tak stejně jak v letošním prvním případě musel do prodloužení.

V prodloužení se ani jednou nepřerušila hra. První tři minuty hosté drželi kotouč na vlastním hokejkách, což donutilo více než pět tisíc fanoušků pískat, do velké šance se Západočeši ale nedostali. Až poslední minuta nabídlo pár šancí, leč Mueller ani Jiříček je neproměnili. Zápas tak musel až do samostatných nájezdů. Za Plzeň se dokázal prosadit Tomáš Mertl, jenomže to byl jediný hostující střelec. Pavláta postupně překonali Luboš Horký, Peter Mueller a Tomáš Vincour. Kometa tak i podruhé v sezóně poráží Škodovku na nájezdy.