9.ročníku Hannah Pilsen Trailu | Sportovní Plzeň

9.ročníku Hannah Pilsen Trailu

Plzeň29. 5. 2023

Přes 130 závodníků si užívalo den u vodní nádrže v Letkově s tratěmi v letkovských skalkách. Nejvíce účastníků přibylo v Multigenerační štafetě Běžíme pro Totem, v níž zvítězili Tyrnerovi před Janouškovými, a v kategorii dětí do 10 let na trati 800m. Na trase 1,6 km pro běžce do 14 let se Karolína Kuchyňková přiblížila na 2 vteřiny traťovému rekordu 6:13,1.

Rychlou trasu přes skalky Na Pohodnici vyhrál atlet Daniel Kraus 34:28 (traťový rekord 33:52) a Tereza Marešová 43:56.

Půlmaraton ovládli domácí Marek Hasman 1:25:15 a Kristýna Eisnerová z klubu Runland 1:29:50.

Její životní partner Tomáš Eisner zářil v novém rekordu 2:07:24 na 30 km. Ivana Vávrů v této kategorii vyhrála za 3:20:40.

Maratonskou trasu, která jako vždy zavedla závodník přes vrcholy Jandovy skály, Čiliny, Maršálu, Radyně a Stradiště exceloval Tomáš Rada 3:04:54. V ženách zvítězila Kateřina Barnášová 4:06:10.

Nejdále to měl na závody Bill Hofmann, který přiletěl na maraton z Floridy. Neblíže letkovští Matěj a Adéla Vlčkovi, kterým stačilo ujít jen 100 m. Oba atleti vyhráli své kategorie na 800 m.

Opravdu sportovní výkon podal Pavel Poláček z Nezastavitelných!, který strávil na trati 7:06:00, čímž ustanovil rekord tratě.

Děkujeme závodníkům za fair play účast, všem kamarádům z Totemu a ze Sokola Letkov za nezištnou pomoc, Sportpenzionu Pohoda za spolupráci a všem organizátorům za perfektní značení tratě, které si závodníci letos velice chválili.

Pilsen Trail Krkavec se koná druhou sobotu v listopadu 11.11.2023 a příští rok v Letkově opět poslední sobotu v květnu 27.5.2024.