44. ročník Roudenského běhu - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

44. ročník Roudenského běhu

Plzeň5. 10. 2022


V sobotu 8. října proběhne v pořadí již 44. ročník Roudenského běhu, který pořádá oddíl běžeckého lyžování TJ Prazdroj Plzeň.

"Jedná se o druhý nejstarší kros pořádaný na území města Plzně. Specialitou závodu je boj o sprinterskou, vrchařskou prémii a o nejrychlejšího závodníka nad 100 kilogramů při hlavním závodu Velké ceny Prazdroje. Trať je krosová a je vhodná jak pro amatéry, tak ostřílené závodníky. Samozřejmostí je spousta dětských závodů. Oceněn bude nejmladší a nejstarší běžec. Hlavní trať je stejná jako loni více krosová. Délka 5 200 m a skoro 150 m převýšení. Poměřit síly můžete s naším odchovancem a olympijským medailistou z Tokia Radkem Šloufem, který přiveze ukázat i olympijskou medaili" říká Miroslav Duda, ředidel závodu.

V loňském roce se na start 43. ročníku postavilo bezmála dvě stě závodníků v celkem 17 kategoriích. Traťový rekord hlavního závodu mužů drží od roku 2021 český reprezentant Jakub Davidík ze stříbra v čase 20:06. U žen je rekordmankou reprezentantka a atletka AK Škody Plzeň Anna Suráková v čase 21:58

Závodníci se mohou přihlašovat online do 7. 10. 2022 do 20:00, nebo přímo na místě závodů od 9 hodin, konec přijímání přihlášek bude vždy 30 minut před startem dané kategorie. Již teď je přihlášeno 130 závodníků a závodnic. Startuje se z hřiště TJ Prazdroj Plzeň na Roudné v čase od 10:00 do 12:00. Více informací najdete na stránkách www.tjprazdrojplzen.cz včetně online přihlášení a propozic.

Partnery závodu jsou Plzeňský kraj, město Plzeň, Nadace 700 let města Plzně a Svaz lyžařů České Republiky, Porsche Plzeň, Volksbank, Nutrend, Miroslav Duda SZ, Allianz, Generali Česká pojišťovna, Kooperativa a Uniqa pojišťovna.


Sdílet