44. ročník Roudenského běhu je za námi | Sportovní Plzeň

44. ročník Roudenského běhu je za námi

Plzeň10. 10. 2022

V sobotu 8. října se uskutečnil v pořadí již 44. ročník Roudenského běhu, který pořádá oddíl běžeckého lyžování TJ Prazdroj Plzeň.

Hlavní závod Velkou cenu Prazdroje a vrchařskou prémii ovládl reprezentant AK Škody Plzeň Vítek Fiala v čase 20:04 . Sprinterskou prémii ovládl mistr světa v kanoistice Karel Kožíšek. V hlavním závodě doběhl na 2. místě olympijský medailista z Tokia – kajakář Radek Šlouf.

V ženách zvítězila Česká reprezentantka Anna Suráková z AK Škoda Plzeň v čase 23:05. Anička nedala žádným ženám šanci a získala pro sebe sprinterskou a vrchařskou prémii. Všech závodů se dohromady zúčastnilo 190 závodníků a závodnic. V kategoriích do 18 let se zúčastnilo celkem 162 závodníků a závodnic. Což je neskutečné číslo.