36. ročník Plzeňského Vytrvalce Memorialu Jana Jezbery přivítal 650 plavců | Sportovní Plzeň

 

 

36. ročník Plzeňského Vytrvalce Memorialu Jana Jezbery přivítal 650 plavců

Plzeň4. 3. 2024V Plzni na Slovanech se odehrál další úspěšný ročník prestižních plaveckých závodů, a to již 36. ročník Plzeňského Vytrvalce Memorialu Jana Jezbery. Tento třídenní sportovní festival, který probíhal od 1. do 3. března, přilákal do města na 650 soutěžících z 60 plaveckých klubů z celé České republiky.

Nejen svým počtem závodníků, ale i pestrostí kategorií a věkových skupin dokázal tento závod opět potvrdit svou prestiž mezi plaveckými událostmi v České republice. Nejmladšími účastníky byli plavci narození v roce 2016, zatímco nejstaršími byli ti, kteří spatřili světlo světa v roce 2006.


Domácí plavecký klub Slavia Vš Plzeň měl důvod k radosti, neboť jeho závodníci si vedli skvěle a vybojovali několik umístění napříč různými kategoriemi. Mezi opory tohoto klubu se řadí Jan Honomichl, Pospíšilová Natálie a Rubášová Julie. Zároveň se klub může pyšnit mladými nadějemi jako jsou desetileté talentované plavkyně Horová Eliška, Anderlová Barbora a Kališová Laura.

Plzeňský Vytrvalec Memorial Jana Jezbery nejen ukázal sílu plavecké komunity v České republice, ale také potvrdil rostoucí talent a naděje na budoucí úspěchy v této vzrušující sportovní disciplíně.


Sdílet