26. ročník MČR v para plavání | Sportovní Plzeň

 

 

26. ročník MČR v para plavání

Plzeň1. 6. 2022V sobotu 28.5.2022 se sešli plavci z celé republiky s pár plavci ze Slovenska na XXVI. ročníku Mistrovství České republiky v para plavání. Záštitu nad závodem převzal hejtman Plzeňkého kraje Rudolf Špoták, první náměstek primátora města Plzně Mgr. Roman Zarzycký a Národní sportovní agentura. Akce premiérově probíhala na bazénu Slovany v Plzni. Celkem se závodu účastnilo 109 závodníků z 11 různých klubů z ČR a 5 závodníků ze Slovenska, dohromady zaplavali 444 individuálních startů a 22 startů štafet.

Mistrovství České republiky bylo třetím závodem Mitropa Cupu – série závodů v ČR. Závod byl v kalendáři IPC swimming a pro plavce se stal příležitostí ke splnění limitů na nadcházející mistrovství Evropy 2023 a k ostrým testovacím startům a na MS 2022.

Přední pozice ve většině disciplín obsadili reprezentanti, kteří se připravují na nadcházející MS konané v červnu na Madeiře. Mezi medailisty se objevili – Arnošt Petráček (PČB), Jonáš Kešnar (PKJH), Tadeáš Strašík (PPP), za ženy pak nejvíce bodovaly – Vendula Dušková (SKKV), Anežka Floriánková (PPP), Dominika Míčková (SKKB).

Na MČR se kromě paralympijských reprezentantů představili mladí talentovaní plavci, jako třeba nadějný Jakub Vaněk z SK KONTAKT Ostrava, David Kratochvíl z Plaveckého klubu Tachov nebo Saša Borská z PARA PLAVÁNÍ PRAHA.

Díky velmi dobré spolupráci mezi ČPP, SKKB a domácím PK Slavia Plzeň se závod podařilo kvalitně nachystat a po celou dobu konání vládla na bazénu příjemná atmosféra, která se přesunula i na slavnostní vyhlašování do KD JAS.


Sdílet