2. kolo Halové atletické ligy | Sportovní Plzeň

2. kolo Halové atletické ligy

Plzeň1. 2. 2021

2. kolo Halové atletické ligy Atletická liga nahrazuje klasické atletické halové mítinky, na které jsme zvyklí. Účastnit se jí může jen absolutní česká špička. 2. kolo této soutěže přineslo nám plzeňským atletům mnohem více radosti, něž první kolo před týdnem.

K vidění byl nejen limit na halové mistrovství Evropy, ale i řada umístění na stupních vítězů. Ten nejkvalitnější výkon má na svědomí Tereza Petržilková, která na trati 400 m doběhla na druhém místě v čase 53.33 s za Ladou Vondrovou, čímž splnila A limit na halové mistrovství Evropy a posunula hodnotu krajského rekordu. Petržilková má zkušenosti už s účastí na dvou světových šampionátech a řadě evropských akcích. Start na kontinentálním šampionátu bude dalším důležitým krokem ke splnění jejího olympijského snu.

V koulařském sektoru se blýskl Michal Forejt, který si ve své doplňkové disciplíně vylepšil osobní maximum na výborných 16.72 m a obsadil druhé místo. Do sezóny vstoupil svým prvním závodem Jan Štefela, který loňskou sezónu zakončil výkonem 216 cm a zařadil se na osmé místo juniorských světových tabulek. V prvním startu zdolal laťku ve výšce 208 cm a skončil na druhém místě.

Třetím místem se při svém prvním startu v halové sezóně představil Vladimír Marčík, a to v závodě na 1 500 m. Specialista na delší distance a bronzový medailista v krosu dokázal prohnat specialisty i na této pro něj kratší vzdálenosti. Po menším zklamání z minulého týdne se oklepala Linda Suchá, která tentokrát zvítězila ve skoku dalekém a jako jediná dokázala zdolat šestimetrovou hranici. Velkou životní šanci dostala teprve 16 letá Kateřina Matoušková na trati 400 m. Tato mladičká závodnice se postavila na start společně s Ladou Vondrovou, Terezou Petržilkovou a Martinou Hofmanovou. Závodnice plzeňské Škodovky ukázala, že z velkých jmen rozhodně nemá strach a doběhla si v čase 57,45 s pro osobní rekord. Loňský juniorský mistr ČR na 60 m př. Marek Páník se poprvé postavil na start překážkářského závodu v mužské kategorii a jeho výkon 8,27 s znamenal slušné 6. místo. Už 3. 2. se představí škodováci opět v akci, a to na mítinku Czech indoor Gala v Ostravě.