Zahájení

13. 4. - 24. 5. 2019


Adresa

Rocknwall
Sady 5. Května 24
Plzeň 3
30100


Sporty / Aktivity

Bouldering


Vstupné

Zdarma

Zdroj

Přejít na web


ŠKOLNÍ BOULDER POHÁR 2019


Kdo je pořadatelem ŠBP

Hlavním pořadatelem ŠBP je České sportovní lezení z.s. ve spolupráci s Klub adrenalinových aktivit VTAHU z.s. 

Co je ŠBP

Školní Boulder Pohár je celorepubliková soutěž ve sportovním lezení pro žáky II. stupně základních škol. Jedná se o závod v boulderingu - nejbezpečnější disciplíně sportovního lezení, při které se leze bez lana v menší výšce a případné pády či odskoky zachytí měkké dopadiště. Závodu se mohou účastnit děti s lezeckými zkušenostmi, ale i děti, které by se tímto způsobem chtěly s lezením teprve seznámit. Žáci závodí sami za sebe, ale zároveň také reprezentují svoji školu. Ve velkém finále jsou vyhlašováni nejlepší individuální závodníci a závodnice a také nejlepší školy. 

Termíny a místa jednotlivých kol

Krajské kolo (Plzeňský kraj) – 13. – 24. května 2019, Lezecká stěna Rocknwall, Plzeň
https://mapy.cz/s/3qref
Čtvrtfinálové kolo – 7. června 2019, Výstaviště Holešovice Praha
https://mapy.cz/s/3pKpA
Semifinále a finále – 17. června 2019, Výstaviště Holešovice Praha
https://mapy.cz/s/3pKpA

Jak probíhá samotný závod

Ve vámi vybraném termínu se žáci vaší školy dostaví do lezeckého centra, které ve vašem kraji spolupořádá ŠBP 2019. Zde bude připraveno 6 závodních cest, na jejichž překonání mají 1,5 hodiny.  

Systém závodu

Kvalifikace (krajská kola): Probíhá v každém kraji (v roce 2019 se závod uskuteční celkem v 7 krajích ČR). Z každého kraje se může do závodu zapojit až 40 základních škol. Každá škola může nominovat 20 žáků druhého stupně. Kvalifikační kolo se v každém kraji odehrává v místním lezeckém centru nebo na mobilních stěnách umístěných ve vhodném prostoru. Probíhá několik dní podle počtu přihlášených škol, v jednom čase závodí max. dvě školy. Časová náročnost pro každou školu je jedno dopoledne. Pro závodníky je připraveno 6 boulderů (závodních cest), z nichž nejméně dva jsou postaveny tak, aby si na nich zalezl opravdu každý. Nejlepších 15 dívek a 15 chlapců z každého kraje postupuje do čtvrtfinále. 

Čtvrtfinále (oblastní kola): V roce 2019 budou dvě čtvrtfinálová kola, v nichž se slučují postupující děti ze 3 až 4 krajů. Nejlepších 30 dívek a 30 chlapců z každého ze čtvrtfinálových kol postupuje do semifinále závodu. 

Semifinále + finále (republikové kolo): Semifinále i finále jsou celorepubliková kola. Obě probíhají v Praze, a to v jednom dni (semifinále dopoledne, finále odpoledne).V semifinále závodí celkem 120 dětí (60 dívek, 60 chlapců) o postup do velkého finále. Finále je určeno 8 nejlepším dívkám a 8 nejlepším chlapcům. Vyhlášeni budou 3 nejlepší závodníci v každé kategorii a také 3 nejlepší školy. Celý finálový den je pojatý jako sportovní festival, na který mohou dorazit celé třídy, aby podpořily své spolužáky a užily si doprovodný sportovní program.

Více informací:

Koordinátoři pro Plzeňský kraj:  

Bc. Tomáš Techl
tel: 723117367
email: dachlik@seznam.cz
 

Ing. Martin Konovov
tel: 606 819 994
email: konovovmartin@gmail.com