Zahájení

13. 4. - 24. 5. 2019


Adresa

Rocknwall
Sady 5. Května 24
Plzeň 3
30100

Spustit navigaci

Aktivity

Bouldering

Vstupné

Zdarma

Zdroj

Přejít na web

Zataženo až oblačno. Večer až polojasno. Občasný déšť (80 %), odpoledne ubývání srážek. Nejvyšší teploty 14/17 °C. Slabý/mírný Z vítr.
11°C / 17°C
Pátek
Převážně oblačno až zataženo. Místy přeháňky (50 %). Nejvyšší teploty 14/18 °C. Mírný JZ/J vítr.
10°C / 13°C
Sobota
Oblačno až zataženo. Na většině území občas déšť nebo přeháňky (75 %). Nejvyšší teploty 17/20 °C. Slabý vítr.
10°C / 16°C
Neděle

Na základě koronavirové situace mohou být sportovní akce přeloženy na jiný termín, nebo zrušeny.

Sledujte informace pořadatele


ŠKOLNÍ BOULDER POHÁR 2019


Kdo je pořadatelem ŠBP

Hlavním pořadatelem ŠBP je České sportovní lezení z.s. ve spolupráci s Klub adrenalinových aktivit VTAHU z.s. 

Co je ŠBP

Školní Boulder Pohár je celorepubliková soutěž ve sportovním lezení pro žáky II. stupně základních škol. Jedná se o závod v boulderingu - nejbezpečnější disciplíně sportovního lezení, při které se leze bez lana v menší výšce a případné pády či odskoky zachytí měkké dopadiště. Závodu se mohou účastnit děti s lezeckými zkušenostmi, ale i děti, které by se tímto způsobem chtěly s lezením teprve seznámit. Žáci závodí sami za sebe, ale zároveň také reprezentují svoji školu. Ve velkém finále jsou vyhlašováni nejlepší individuální závodníci a závodnice a také nejlepší školy. 

Termíny a místa jednotlivých kol

Krajské kolo (Plzeňský kraj) – 13. – 24. května 2019, Lezecká stěna Rocknwall, Plzeň
https://mapy.cz/s/3qref
Čtvrtfinálové kolo – 7. června 2019, Výstaviště Holešovice Praha
https://mapy.cz/s/3pKpA
Semifinále a finále – 17. června 2019, Výstaviště Holešovice Praha
https://mapy.cz/s/3pKpA

Jak probíhá samotný závod

Ve vámi vybraném termínu se žáci vaší školy dostaví do lezeckého centra, které ve vašem kraji spolupořádá ŠBP 2019. Zde bude připraveno 6 závodních cest, na jejichž překonání mají 1,5 hodiny.  

Systém závodu

Kvalifikace (krajská kola): Probíhá v každém kraji (v roce 2019 se závod uskuteční celkem v 7 krajích ČR). Z každého kraje se může do závodu zapojit až 40 základních škol. Každá škola může nominovat 20 žáků druhého stupně. Kvalifikační kolo se v každém kraji odehrává v místním lezeckém centru nebo na mobilních stěnách umístěných ve vhodném prostoru. Probíhá několik dní podle počtu přihlášených škol, v jednom čase závodí max. dvě školy. Časová náročnost pro každou školu je jedno dopoledne. Pro závodníky je připraveno 6 boulderů (závodních cest), z nichž nejméně dva jsou postaveny tak, aby si na nich zalezl opravdu každý. Nejlepších 15 dívek a 15 chlapců z každého kraje postupuje do čtvrtfinále. 

Čtvrtfinále (oblastní kola): V roce 2019 budou dvě čtvrtfinálová kola, v nichž se slučují postupující děti ze 3 až 4 krajů. Nejlepších 30 dívek a 30 chlapců z každého ze čtvrtfinálových kol postupuje do semifinále závodu. 

Semifinále + finále (republikové kolo): Semifinále i finále jsou celorepubliková kola. Obě probíhají v Praze, a to v jednom dni (semifinále dopoledne, finále odpoledne).V semifinále závodí celkem 120 dětí (60 dívek, 60 chlapců) o postup do velkého finále. Finále je určeno 8 nejlepším dívkám a 8 nejlepším chlapcům. Vyhlášeni budou 3 nejlepší závodníci v každé kategorii a také 3 nejlepší školy. Celý finálový den je pojatý jako sportovní festival, na který mohou dorazit celé třídy, aby podpořily své spolužáky a užily si doprovodný sportovní program.

Více informací:

Koordinátoři pro Plzeňský kraj:  

Bc. Tomáš Techl
tel: 723117367
email: dachlik@seznam.cz
 

Ing. Martin Konovov
tel: 606 819 994
email: konovovmartin@gmail.com


Sdílet