Zahájení

29. 9. 2019

11hod


Adresa

náměstí Republiky
Plzeň 3
30100

Aktivity

Běh, Vytrvalostní běh

Zdroj

Přejít na web

Polojasno, postupně až oblačno, ojediněle s přeháňkami (15 %). Max. teploty 20/24°C. Slabý S vítr.
7°C / 19°C
Úterý
Oblačno až polojasno. Hlavně odpoledne četné přeháňky nebo občasný déšť (65 %). Max. teploty 21/24 °C. Slabý vítr.
8°C / 21°C
Středa
Ráno převážně polojasno, od západu přibývání oblačnosti a postupně na většině území přeháňky. Max. teploty 19/23 °C. Slabý vítr.
9°C / 20°C
Čtvrtek

Na základě koronavirové situace mohou být sportovní akce přeloženy na jiný termín, nebo zrušeny.

Sledujte informace pořadatele


Škoda FIT Půlmaraton


Plzeňský Škoda FIT půlmaraton, který loni do ulic a okolí západočeské metropole přilákal na šestnáct set účastníků, je opět tady. V rámci běžecké akce, která se v Plzni odehraje poslední zářijovou neděli, chystají organizátoři i doprovodné závody a bohatý program na náměstí Republiky. Právě tam bude mít půlmaraton svůj start i cíl. Zájemci se mohou přihlásit na stránkách www.skodafit.cz/registrace-online/

Trasa hlavního závodu provede účastníky historickým jádrem Plzně, okolím řek, hlavním areálem Škodovky i parky. Běžci se vydají na trať v 11 hodin. Součástí závodního „balíčku“ pro účastníky bude občerstvení na trati i v prostoru cíle, každý navíc po doběhu získá unikátní medaili a pro ty nejlepší jsou připraveny finanční odměny. Na všechny účastníky pak čeká zajímavá tombola o sportovní ceny.

Na programu sportovního dne bude i Štafeta 4x5 km ČSOB Na Zdraví, Štafeta 2x10 km, Dětské běhy ZP MV ČR a také nesoutěžní Rodinný běh Metrostav. Na trase půlmaratonu budou i letos běžce motivovat zkušení vodiči, kteří poběží na různé cílové časy od hodiny a půl až po dvě a čtvrt. Organizátoři půlmaratonského dne připravují i bohatý doprovodný program na náměstí Republiky: partneři projektu nabídnou na svých stáncích informace o zdravé výživě, připraví možnost testování kondice a zdravotního stavu, chybět nebudou programy pro děti a mnohé další.

V rámci projektu Škoda FIT se ještě před zářijovým půlmaratonem odehraje další ze série běžeckých tréninků, který organizátoři připravují společně s plzeňskými TEMPO MAKERS. Pod vedením zkušeného trenéra Jiřího Maška se další lekce odehraje na atletickém stadionu AK Škoda v Plzni Skvrňanech 11. září v 18 hodin.

Více informací na www.skodafit.cz nebo na facebook.com/SkodaFitPulmaraton/


Sdílet