Zahájení

21. 9. 2019

10hod


Adresa

Škoda Sport Park
MalostranskáSporty / Aktivity

Různé druhy sportu


Vstupné

Zdarma

Zdroj

Přejít na webPlzeňský Den s handicapem láká na sport i zábavu pro celou rodinu


V sobotu 21. září rozhýbe plzeňský Škoda sport park sportovně-osvětový Den s handicapem. Zábavná akce pro celou rodinu bude přístupná zdarma. Návštěvníkům se v rámci programu mj. představí tradiční i nevšední sportovní disciplíny přizpůsobené zdravotním omezením, které si zdraví i handicapovaní návštěvníci budou moci sami vyzkoušet. Za projektem Dne s handicapem stojí značka nápojů Nero, která dlouhodobě financuje a v týmu Nero Heroes sdružuje profesionální i amatérské handicapované sportovce. Na plzeňskou pilotní akci navážou další projekty po celé České republice a na Slovensku.

Den s handicapem, který v sobotu 21. září promění plzeňský Škoda sport park na několik zábavných a edukačních zón, se koná pod záštitou senátora a starosty Městského obvodu Plzeň 2-Slovany Lumíra Aschenbrennera. Na akci v budoucnu naváží obdobné projekty v Česku a na Slovensku. „Místo pro premiéru jsme vybírali pečlivě s ohledem na handicapované návštěvníky akce. Doudlevecký Škoda sport park splňuje všechny nároky a poskytuje potřebný komfort,“ říká Petr Rund, organizátor a zástupce garanta akce, značky vitaminových nápojů Nero. „Návštěvníci si budou moci aktivně vyzkoušet celou řadu sportů v netradičním a poznat pozitivní i stinnější stránky života se zdravotním omezením.“

Na akci se představí také členové týmu handicapovaných sportovců Nero Heroes, mj. paralympijský plavec Jan Povýšil, zlatý medailista v para lukostřelbě z letní paralympiády z Pekingu 2008 David Drahonínský či jeden z prvních handicapovaných jezdců downhillu a freeridu na světě Michal Kosík. Návštěvníkům Dne s handicapem přiblíží svoje sportovní disciplíny i inspirativní životní příběhy.

 

„Aktivní podpora a propagace sportu handicapovaných patří mezi základní poslání značky Nero,“

dodává Petr Rund.