Regionální házenkářská akademie


Činnost regionální házenkářské akademie je zajišťována odděleně pro chlapeckou a dívčí složku na úrovni klubů Talent Plzeň a DHC Plzeň. Oba kluby však na řadě projektů úzce spolupracují.

Akademie Talent Plzeň

Talent Plzeň při Bolevecké ZŠ je pokračovatelem úspěšné tradice mužské házené v Plzni.

V klubu jsou zastoupeny všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po muže. V nejmladší kategorii babyházené (3 - 5 let) trénují děti 1 x týdně (počet dětí 10 – 15). Dále navazuje kategorie přípravky (6 - 8 let). Zde trénují děti 3 x týdně (počet 25). Následují minižáci (8 – 10 let) se třemi tréninky týdně (počet 40), mladší žáci (10 – 12 let) rovněž se třemi tréninky týdně (počet 23) a starší žáci (12 – 14 let), kteří se scházejí také 3x týdně (počet 20). V kategoriích mladšího (14 – 16 let) a staršího (16 – 18 let) dorostu už počet tréninkových jednotek narůstá na 5-6 týdně (počet - mladší 20, starší 20). Na zajištění tréninkového procesu v kategoriích mládeže se podílí 20 trenérů. Ve všech mládežnických kategoriích se týmy účastní nejvyšších možných soutěží své věkové kategorie v rámci ČR.

Nedílnou součástí sportovní přípravy je pořádání minikempů a otevřených tréninkových jednotek v rámci Regionálního házenkářského centra (RHC) pro Plzeňský kraj, které Talentu Plzeň přidělil Český svaz házené (ČSH) pro kategorie mladších a starších žáků. Nejen prostřednictvím RHC spolupracuje Talent s ČSH na výchově talentů v regionu díky sdílené koncepci ČSH. Talent Plzeň je každoročně pořadatelem dvou významných mezinárodních turnajů – letního Memoriálu Miroslava Šafra v kategorii dorostu a podzimního Turnaje o putovní pohár ředitele Škoda JS a. s. v kategorii žactva.

Výsledkem kvalitní práce v přípravě dětí a mládeže je fakt, že napříč kategoriemi se klub může pochlubit řadou členů reprezentačních družstev České republiky a že v kategorii dospělých je Talent Plzeň v posledních pěti letech nejúspěšnějším házenkářským klubem v České republice (se ziskem tří titulů Mistra ČR, dvou vicemistrovských titulů a jedním vítězstvím v Českém poháru). Tyto výsledky umožňují klubu pravidelně reprezentovat město Plzeň i v evropských pohárech.

Počet trenérů a hráčů k 1.5.2019
TrenérůHráčů
20163

Další informace na www.talentplzen.cz